بابل فایننس - کوین ایران
زهرا مسگریان | 2022.08.02

بابل فایننس 280 میلیون دلار از سرمایه مشتریان خود را از دست داد

بابل فایننس وام‌دهنده رمز ارزی که در ماه ژوئن در بحبوحه سقوط بازار کریپتو، برداشت مشتری را متوقف کرد، بیش از 280 میلیون دلار از سرمایه مشتریان خود را با طرح‌های بد معاملاتی از دست داده است.

طبق جزئیات اعلام‌شده، ضررهای Babel Finance ضمن تجارت اختصاصی 8000 بیت کوین (BTC) و 56000 اتر (ETH) اتفاق افتاده است. طرح‌های معاملاتی ناموفق ماه گذشته زمانی اتفاق افتاد که این پلتفرم در بحبوحه اهرم‌زدایی گسترده در بازار کریپتو با لیکوئیدیتی مواجه شد.

این شرکت می‌گوید با کاهش قیمت بیت کوین از 30000 دلار به 20000 دلار، موقعیت‌های پوشش‌دهی‌نشده «زیان قابل توجهی را به همراه داشت و مستقیماً منجر به لیکوئیدیتی اجباری چندین حساب تجاری شد».

این حساب‌ها بودند که تقریباً 8 هزار بیت کوین و 56 هزار اتریوم به ارزش بیش از 280 میلیون دلار از وجوه مشتریان را از بین بردند.

کاپیتولاسیون و بهبود

تسلیم شدن Babel به دلیل عدم موفقیت واحدهای وام‌دهی و تجاری آن در برآورده کردن نیازهای معاملات مارجین—و عدم وجود وجوه مشتریان برای ادامه برداشت‌ها اتفاق افتاد.

مشکل مدت کوتاهی پس از اینکه این ارائه‌دهنده خدمات مالی 80 میلیون دلار در دور مالی سری B خود در ماه می جمع‌آوری کرد، رخ داد. این تأمین مالی که با ارزش 2 میلیارد دلار تضمین شد، شامل سرمایه‌گذاری‌های Jeneration Capital، BAI Capital، 10T، Circle Ventures و Dragonfly Capital و سایر سرمایه‌گذاران بود.

رکود بازار و شکست معاملات انحصاری باعث شده است که Babel Finance در کنار سایر شرکت‌های رمز ارزی دچار مشکل مانند Voyager Digital و Celsius Network که هر دو اعلام ورشکستگی کرده‌اند، روند صعودی داشته باشد.

سقوط صندوق تأمینی کریپتو Three Arrows Capital (3AC) و سرایت آن به سایر شرکت‌ها عدم اطمینان را تشدید کرد.

تیم بابل به‌عنوان بخشی از طرح‌های بازسازی خود به دنبال تبدیل 150 میلیون دلار از بزرگترین بدهی طلبکاران خود به اوراق قرضه قابل تبدیل است. این وام‌دهنده همچنین به دنبال جذب سرمایه 250 تا 300 میلیون دلاری از طریق اوراق قرضه قابل تبدیل است.

طبق طرح پیشنهادی در نهایت اعتباردهندگان بزرگ Babel Finance به سهامداران این شرکت تبدیل خواهند شد.

 

پیشنهاد مطالعه: برترین ترندهای بلاکچین در سال ۲۰۲۲

 

Source