ایستگاه خبر

حفظ حریم خصوصی تراکنش‌های اتریوم ممکن می‌شود

Aztec یک شبکه‌ی حریم خصوصی برای خصوصی نگه‌داشتن تراکنش‌ها روی بلاک چین اتریوم راه‌اندازی کرده است. به گفته‌ی Walton Pocock، مدیرعامل Aztec کاربران می‌توانند با توکن‌ها مبتنی بر اتریوم از این سیستم استفاده کنند. Aztec از پروتکل اثبات دانایی صفر (ZKP) استفاده کرده و یک کیت توسعه‌ی نرم‌افزار (SDK) برای حفظ حریم خصوصی دارایی‌های شخصی کاربران نیز ارائه داده است.

در حال حاضر این امکان جدید برای Dai فراهم شده و Aztec قصد دارد در شش هفته‌ی آتی دیگر توکن‌های مبتنی بر اتریوم را نیز پشتیبانی کند. این تیم قصد دارد تا پایان ماه مارس دارایی‌های سفارشی کاملا خصوصی خود را بسازد. این تیم در نوامبر ۲۰۱۹ از انکوباتور استارتاپ‌های اتریوم ConsenSys مبلغ ۲.۱ میلیون دلار سرمایه جذب کرده بود.

معاملات روی شبکه‌ی بلاک چین اتریوم به راحتی قابل ردیابی هستند و Aztec قصد دارد پس از خصوصی کردن تراکنش‌ها روی بلاک چین اتریوم، محصولی برای حریم خصوصی کاربران و سپس تکنیکی برای خصوصی نگه‌داشتن قراردادهای هوشمند ارائه کند. پیش از Aztec شرکت Ernst & Young نیز نمونه‌ای از راه‌حل حفظ حریم خصوصی با پروتکل ZKP برای اتریوم ارائه کرده بود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=36721
دکمه بازگشت به بالا