ایستگاه خبر

Axie Infinity نخستین بازی NFT اتریوم با فروش ۱ میلیارد دلار!

داده‌های آماری سایت CryptoSlam خبر از فروش بیش از ۱ میلیارد دلاری بازی Axie Infinity می‌دهد. این بازی مبتنی بر توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) بوده و بر بلاک‌چین اتریوم اجرا می‌شود.

در هنگام نگارش این خبر حدود ۱،۰۵۵،۷۳۵ دلار از توکن‌های این بازی الهام گرفته از Pokémon، طی ۲.۴ میلیون تراکنش معامله شده است. تعداد خریداران، دارندگان و کاربران فعال روزانه‌ی این توکن‌ها به‌ترتیب ۳۲۴،۸۵۰، ۹۳۶،۰۶۵ و یک میلیون نفر است.

این دستاورد بزرگی در حوزه‌ی بازی‌های بلاک‌چین محسوب می‌گردد که برای نخستین بار در سال ۲۰۱۸ عرضه شدند. تقریبا یک‌پنجم فروش Axie Infinity در هفته‌ی گذشته و سه‌چهارم آن مربوط به ماه پیش است.

پیشنهاد مطالعه: معرفی بازی‌های بلاک چین | آیا بازی‌هایی که ارز دیجیتال می‌دهند واقعیت دارند؟

Axie Infinity نخستین بازی NFT است که موفق به عبور از مرز فروش ۱ میلیارد دلاری شده است. پرفروش‌ترین بازی‌ بعدی NBA Top Shot است، این بازی کارتی متعلق به لیگ حرفه‌ای بسکتبال آمریکا است، بر بلاک‌چین Flow اجرا می‌شود و موفق شده است ۶۷۵ میلیون دلار فروش داشته باشد. در رتبه‌ی سوم این رده‌بندی CryptoPunks با ۶۵۷ میلیون دلار فروش قرار گرفته است.

Axie Infinity نخستین بازی NFT اتریوم با فروش 1 میلیارد دلار شد

Axie Infinity چیست؟

اگر واژه‌ی بلاک‌چین را از Axie Infinity فاکتور بگیرید، این یک بازی ساده درمورد نبرد هیولاها است. این هیولاها که Axies نام دارند از ویژگی‌های گوناگونی برخوردارند که توانایی و سرنوشت آنها را در نبرد‌های پیش‌رو تعیین می‌کنند.

وجود رمز ارزها در Axie Infinity روند بازی را بسیار سودآورتر از Pokémon ساخته است، بازیکنان به هزینه کردن ترغیب شده و اگر بخت با آنها یار باشد موفق به کسب سود خوبی نیز خواهند شد.

ادغام رمز ارزها موجب شده است تا Axie Infinity بازی پرهزینه‌ای برای بازیکنان شود. خرید عناوین جدید Pokémon و اجرای آن برای بیش از ۱۰۰ ساعت معمولا کمتر از ۶۰ دلار خواهد شد، درحالی که قیمت هریک از هیولاهای Axie Infinity بیش از ۱۰۰ دلار است، حتی خرید یک درخت‌ کوچک ۶۰ دلار خواهد شد.

اما برخلاف هیولاهای Pokémon، بازیکنان می‌توانند توکن‌های خود را در بازارهای ثانویه به‌فروش رسانند. توسعه‌دهنده‌ی این بازی از این مدل به‌عنوان «بازی کردن برای کسب درآمد» یاد کرده است.

در هنگام نگارش این خبر قیمت هر توکن AXS معادل ۴۲.۳۹ دلار بوده است.

پیشنهاد مطالعه: بازار NFT در آثار هنری و گیم‌ها همچنان داغِ داغ است!

Source

https://coiniran.com/?p=46978
دکمه بازگشت به بالا