ایستگاه خبر

بالاترین سطح متوسط هزینه تراکنش بیتکوین از ژانویه 2018 به بعد

هزینه‌های تراکنش در شبکه بیتکوین در بیشترین مقدار خود از ابتدای سال 2018 قرار گرفته است. این رشد درست در موقع قیمت صعودی اخیر رمزارز‌ها صورت گرفته است.

روند صعودی اخیر هزینه‌های تراکنش شبکه بیتکوین از 26 اکتبر شروع شده است زمانی که قیمت بیتکوین در حول و حوش 13 هزار دلار نوسان می‌کرد. در حال حاضر قیمت بیتکوین 13570 دلار است.

ارائه‌دهندگان داده در زمینه رمزارز‌ها نشان می‌دهند که کاربران در تلاش برای انجام سریع معاملاتشان، در حال بالا بردن نرخ‌ها هستند. داده‌های Bitinfocharts حاکی از این است که هزینه تراکنش متوسط بیتکوین در روز 28 اکتبر بیش از 11 دلار بوده که این بالاترین سطح آن از ژانویه 2018 به بعد است.

سایت GlassNode در روز سه شنبه گزارش داد که درصد درآمد استخراجگران از هزینه‌های تراکنش به شدت افزایش داشته و به بالاترین مقدار از ژانویه 2018 رسیده است. داده‌های آن‌ها نشان می‌دهد که هزینه تراکنش متوسط بیتکوین در طی 12 روز گذشته و رالی قیمت بیتکوین، رشد چشمگیر 573 درصدی را تجربه کرده است.

البته رشد هزینه‌های تراکنش با توجه به این طراحی شبکه غیر طبیعی به نظر نمی‌رسد. زمانی که ترافیک در بلاکچین افزایش می‌یابد منجر به تأخیر و انباشت تراکنش‌ها می‌شود. وقتی که تقاضا بیشتر از عرضه است، استخراجگران درآمد خود را با در اولویت قرار دادن تراکنش‌ها با کارمزد بالاتر افزایش داده و کاربران برای جلوگیری از زمان انتظار طولانی، کارمزد بالاتری می‌پردازد. در تابستان گذشته، به علت هجوم کاربران دیفای و برنامه‌های غیرمتمرکز، افزایش چشمگیری در کارمزد‌های تراکنش شبکه اتریوم مشاهده کردیم.

تعداد معاملات تأیید نشده و نرخ هش شبکه

بر اساس آمار mempool بیتکوین Johoe ، در 28 اکتبر، تعداد معاملات تأیید نشده در mempool بیتکوین (نوعی منطقه انتظار برای جابجایی معاملات قبل از اینکه به بلوک معاملات اضافه شوند) به مقدار زیاد 156 هزار رسید که بالاترین سطح از ژانویه 2018 به حساب می‌آید.

یکی از دلایل این رشد در هزینه تراکنش متوسط، روند صعودی اخیر قیمت بیتکوین است. معمولا در این شرایط تراکم شبکه به شدت بالا می‌رود. از طرف دیگر کاهش شدید نرخ هش در دو هفته گذشته، نقش مهمی در افزایش ترافیک شبکه بیتکوین داشته است. گفته می‌شود با وارد شدن بخش‌های بزرگی از کشور چین به فصل زمستان و اتمام فصل بارندگی و کاهش ظرفیت نیروگاه‌های برق آبی و در نتیجه بالا رفتن قیمت برق، پیش‌بینی می‌شود که نرخ هش شبکه بیتکوین به روند نزولی خود ادامه دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا