ایستگاه خبر

ارائه ارتباط مستقیم بین زیرشبکه‌ها با ارتقاء شبکه اولانچ به Banff 5

توسعه‌دهندگان شبکه اولانچ اجرای نرم‌افزار بلاکچین در زبان برنامه‌نویسی Go را به «Banff 5» ارتقاء داده‌اند.

این ارتقا برای شبکه اولانچ حیاتی است زیرا یک پروتکل ارتباطی برای بلاکچین‌های مبتنی بر آن (به نام زیرشبکه) معروف به پیام‌رسانی Avalanche Warp ارائه می‌کند. این ویژگی به زیرشبکه‌‌ها اجازه می‌دهد داده‌ها و دارایی‌های رمز ارزی را با یکدیگر به اشتراک بگذارند تا اکوسیستم بلاکچین اولانچ برای توسعه‌دهندگان مفیدتر شود.

قابلیت همکاری زیرشبکه اولانچ

قبل از ارتقا، اولانچ به توسعه‌دهندگان اجازه می‌داد بلاکچین یا زیرشبکه‌های سفارشی را برای موارد استفاده مختلف در زبان‌های برنامه‌نویسی Go و Rust بنویسند. با این حال، این زیرشبکه‌ها تا کنون بدون استفاده از پل‌های پیچیده نمی‌توانستند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، به این معنی که تا حد زیادی از یکدیگر جدا می‌ماندند. حالا Banff 5 با پیام‌رسان Avalanche Warp می‌آید تا آنچه را که به عنوان «ارتباط بومی یکپارچه» بین زیرشبکه‌ها برای انتقال دارایی‌ها یا داده‌ها در زیر شبکه‌های مختلف توصیف می‌شود، فعال کند.

این به‌روزرسانی نیاز به پروژههای زیرشبکه جداگانه برای استقرار و مدیریت پل‌های خود را از بین می‌برد. به گفته تیم اولانچ، این مکانیسم همچنین پتانسیل فعال کردن موارد استفاده جدید مانند زنجیره متقابل توکن‌ها را هم دارد.

پاتریک اوگریدی، رئیس مهندسی آزمایشگاه AVA می‌گوید:

با این نسخه، می‌توانید بلاکچین مبتنی بر Go یا Rust خود را راه‌اندازی کنید و به هر نودی که توکن شما را برای اعتبارسنج آن به اشتراک می‌گذارد، پاداش دهید، در حالی که به صورت بومی با اکوسیستمی از سازندگان دیگر که همین کار را انجام می‌دهند، تعامل دارید.

پیام‌رسانی زیرشبکه از یک ابزار رمزنگاری پیشرفته به نام «امضای چندگانه BLS» برای تأیید پیام‌ها و داده‌ها در زنجیره‌ها استفاده می‌کند. برای استفاده از پروتکل، اعتبارسنج‌های امنیتی هر زیرشبکه می‌توانند یک امضای BLS ایجاد کنند که درخواست ارسال دارایی‌ها یا داده‌ها را به زیرشبکه دیگری تأیید می‌کند. همین پیام را می‌توان توسط هر زیرشبکه دیگری در اکوسیستم اولانچ تأیید کرد تا انتقال بومی داده یا دارایی را آغاز کند.

 

پیشنهاد مطالعه: معرفی پلتفرم اولانچ (Avalanche) و ارز AVAX

 

Source

https://coiniran.com/?p=61032
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x