ایستگاه خبر

پلتفرم قراردادهای هوشمند آوالانچ نهمین میزبان تتر (USDT)

آوالانچ (Avalanche)، پلتفرم قراردادهای هوشمند با کارایی و مقیاس‌پذیری بالا، جدیدترین میزبان USDT است.

USDT در آوالانچ

صادرکننده‌ی تتر (USDT) به زودی ارز دیجیتال مشهور مبتنی بر دلار خود را در آوالانچ (AVAX) راه‌اندازی خواهد کرد که باعث می‌شود این پلتفرم نهمین بلاکچین میزبان USDT باشد.

انتظار می‌رود USDT در اواسط ماه ژوئن در این پلتفرم راه‌اندازی شود. مدیر ارشد تکنولوژی تتر گفته است این استیبل کوین پس از راه‌اندازی ، روی ۹ زنجیره بلوک مختلف مانندAlgorand ،Avalanche ،Bitcoin Cash’s Simple Ledger Protocol ،Ethereum ،EOS ، Liquid Network ،Omni ،Tron و Solana کار خواهد کرد.

قابل ذکر است، هزینه‌های بالای معاملات اتریوم باعث شده USDT در سایر زنجیره‌های ارزان‌تر از نظر قابلیت استفاده جذاب‌تر باشد.
برای مثال، در زمان نگارش این خبر، میزان عرضه‌ی USDT در ترون حدود ۳۱ میلیارد دلار و میزان عرضه‌ی آن در اتریوم ۲۷ میلیارد دلار است.

آردوینو، مدیر ارشد تکنولوژی تتر، ادامه داد که اگر هزینه گس اتریوم به زودی کاهش پیدا نکند، رشد USDT در بلاکچین‌های مختلف قطعاً ادامه خواهد یافت. او گفت:

«محبوبیت آوالانچ در حال افزایش است. این برنامه از ماشین مجازی اتریوم (EVM) پشتیبانی می‌کند، به پروژه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) اجازه می‌دهد به راحتی به این پلتفرم منتقل شوند و هزینه‌های خود را کم کنند.»

علاوه بر این، آردوینو ادامه داد که هیچ پلاکچین دیگری در دسترس نیست که حداقل در حال حاضر، USDT بتواند به زودی روی آنها صادر شود.

پذیرش روزافزون آوالانچ

آوالانچ یک پلتفرم قرارداد هوشمند است که توسعه‌ی اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApps) و استفاده از قراردادهای هوشمند را همراه مجموعه وسیعی از خدمات برای توسعه‌دهندگان تسهیل کرده است.

آزمایشگاه‌های آوا و تیم توسعه‌دهنده آن ادعا می‌کنند که آوالانچ اولین شبکه قرارداد هوشمند است که در کمتر از یک ثانیه معامله استاندارد انجام می‌دهد. در سپتامبر ۲۰۲۰، AVAX شبکه اصلی پلتفرم خود را راه‌اندازی کرد. توکن اصلی این پلتفرم، AVAX، کارهای مختلفی را در آوالانچ انجام می‌دهد، به عنوان مکانیزم پرداخت کار می‌کند و به کاربران پاداش می‌دهد.

داده‌های CoinGecko نشان می‌دهد، در زمان انتشار این خبر، AVAX با ۳۵.۷۲ دلار حجم معامله بیش از ۴.۵ میلیارد دلار از سرمایه‌ی بازار را به خود اختصاص داده است.

 

پیشنهاد مطالعه: ارز ثابت تتر ( tether ) چیست

 

Source

https://coiniran.com/?p=45702
دکمه بازگشت به بالا