ایستگاه خبر

پندال گروپ ، شرکت بزرگ استرالیایی، به سراغ سرمایه‌گذاری در بیت کوین می‌رود

نشریه AFR گزارش داد شرکت پندال گروپ (Pendal Group) که یک شرکت سرمایه‌گذاری استرالیایی است، از طریق قرارداد آتی در بورس کالای شیکاگو، سرمایه‌گذاری در بیت کوین را آغاز کرده است. پندال یک شرکت جهانی مدیریت سرمایه‌گذاری است که با نماد PDL در بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX) فهرست شده و سرمایهٔ بازار آن در حال حاضر ۱.۶ میلیارد دلار است.

ویمال گور (Vimal Gor)، مدیر اوراق قرضه، درآمد و استراتژی‌ دفاعی شرکت پندال گروپ اعلام کرد: «ما مشتری‌های زیادی داریم که در مورد اینکه چگونه به بیت کوین دسترسی پیدا کنند و با آن چه‌کار کنند از ما سوال می‌پرسند. موسسات بزرگ تاکنون از این امر دور مانده‌اند اما مشتریانِ با ثروت خالص زیاد و سرمایه‌گذاران کلان به سراغ آن آمده‌اند.»

او افزود: «تمام افرادی که در سراسر جهان به سراغ صندوق سرمایه‌گذاری تامینی می‌روند، اکنون به سراغ بیت کوین آمده‌اند؛ بیت کوین در حال تبدیل شدن به جریان اصلی سرمایه‌گذاری است.»

گور معتقد است که بیت کوین از طلا برتر است. او می‌گوید: «ما سالهاست که درخصوص طلا برای مشتریان خود تثبیت موقعیت کرده‌ایم و اکنون این کار را با بیت کوین انجام می‌دهیم.» وی همچنین بیت کوین را گزینه‌ای برای دیجیتال‌سازی جهان توصیف کرد.

او اظهار داشت: «اگر بیت کوین مخزن ارزش در نظر گرفته شود و مخزن ارزش هم صرفا یک ساختار اجتماعی باشد، بهتر از طلاست؛ چراکه قابل انتقال است و نیازی نیست بروید و یک شمش سنگین را به‌طور فیزیکی بردارید و آن را به شخص دیگری بدهید.»

از جمله سرمایه‌گذاران میلیاردر مشهوری که بیت کوین را تایید کرده‌اند، پل تئودور جونز، بیل میلر و استن دراکن میلر هستند. جونز به تازگی اعلام کرده است که روند صعودی سرمایه‌گذاری در بیت کوین را مشاهده می‌کند و این رمزارز را با سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌هایی مانند اپل مقایسه کرد. میلر معتقد است که سرانجام تمام بانک‌های بزرگ بیت کوین را خواهند پذیرفت و دراکن‌میلر گفت کریپتوکارنسی می‌تواند طلا را شکست دهد.

Source

https://coiniran.com/?p=42239
دکمه بازگشت به بالا