ایستگاه خبر

بزرگترین بازار سیاه وب تعطیل شد و گرداننده‌ی آن در بازداشت به سر می‌برد

سایت DarkMarket، بزرگترین بازار آنلاین غیرقانونی جهان بود که حالا گرداننده‌ی آن توسط پلیس آلمان دست‌گیر شده است و خدمات این سایت تعیل شده است. یک مرد ۳۴ ساله استرالیایی متهم به مدیریت بزرگترین بازار وب تاریک جهان، توسط مقامات آلمان نزدیک مرز دانمارک دستگیر شد.

براساس گزارشی از پلیس اروپا، در روز چهارشنبه ، سایت DarkMarket، روز دوشنبه به دنبال تحقیق بازرسان آلمانی و با کمک پلیس اروپا و هفت کشور دیگر از رده خارج شد. بازرسان برای تعطیل کردن این بازار و دستگیری گرداننده آن، همزمان کنترل بیشتر از ۲۰ سرور در مولداوی و اوکراین را در دست گرفتند. آن‌ها حالا قصد دارند با استفاده از داده‌های ذخیره‌شده،‌ تحقیقات درباره‌ی خریداران، فروشندگان و میانجیان را آغاز کنند.

بنا بر خبرگزاری ABC News، پلیس اروپا از سال ۲۰۱۹ به دنبال تحقیقات درباره‌ی یک سرور مستقر در یک پناهگاه ناتو در جنوب غربی آلمان، شروع به پیگرد این بازار سیاه کرده است.

مقامات و عوامل ایالات متحده، استرالیا، انگلستان، دانمارک، سوئیس، اوکراین و مولداوی در این عملیات کمک کردند.

این سایت غیرقانونی بیش از ۳۲۰۰۰۰ معامله راانجام داده بود و نزدیک به ۵۰۰۰۰۰ کاربر و بیش از ۲۴۰۰ فروشنده داشت. بیش از ۱۷۰ میلیون دلار بیت کوین و مونرو در سایت دست به دست شده است.

داروهای مختلف، کارت های اعتباری جعلی یا سرقتی، سیم کارت‌های ناشناس، بدافزارهای مختلف، مواد مخدر و داده‌های شخصی، برخی از کالاهای فروشی در سایت را تشکیل می دهند.

این گرداننده استرالیایی که نامی از وی برده نشده است، پس از دستور قاضی در بازداشت است.وی هنوز اطلاعاتی را در اختیار بازپرس قرار نداده است.

خدمات چندین بازار سیاه وب دیگر نیز در اوایل این هفته پس از اینکه تمام آدرس‌های مدرن (V3) مرورگر تور دچار اشکال شدند، شناسایی و تعطیل شدند.

|| بیشتر بخوانیم: پلتفرم SuperRare چیست؟

Source

https://coiniran.com/?p=43178
دکمه بازگشت به بالا