ایستگاه خبر

جدیدترین استراتژی تحول دیجیتال استرالیا راه‌اندازی شد

دولت فدرال استرالیا از استراتژی جدید تحول دیجیتال خود رونمایی کرده و وعده داده است که حین تلاش برای جبران اثرات پاندمی کووید-۱۹ توسعهٔ هرچه بیشتر این تحول دیجیتالی را پیش خواهد برد.

دولت در مقاله‌ای با نام استراتژی تحول دیجیتال ۲.۰ اعلام کرد سرمایه‌گذاری در کارکنان بخش دولتی و فناوری‌های چندبارمصرف به آغاز دورهٔ جدید پیشرفت کمک می‌کند: «در پنج سال آینده بسیار مهم است که ما همچنان به پیشرفت خود ادامه دهیم و بر توسعهٔ توانایی مردم برای دستیابی به تحول دیجیتال تمرکز کنیم.»

دولت استرالیا گفته است در حال گذر از قابلیت‌های متمایز به چشم‌اندازی از  پلت‌فرم‌ها و سرویس‌های متصل است که امیدوار دارد خدمات عمومی بهتری برای مردم استرالیا ارائه دهد. «چشم‌انداز این است که طراحی و سرمایه‌گذاری بهتری را برای خدمات و قابلیت‌های دولتی از طریق ابتکاراتی مانند ایجاد اصلاحات و معماری کل دولت فراهم کند. این امر از شناسایی فرصت‌های استفاده مجدد پشتیبانی می‌کند و اتخاذ پلت‌فرم‌های مشترک، رویکردهای پیاده‌سازی، استانداردها و خدمات یکپارچه پایهٔ محکمی برای تحول فراهم می‌کند.»

وزیر دولت استرالیا، استوارت رابرت (Stuart Robert) با اعلام استراتژی جدید گفت که این تحول دیجیتال نیازمند همکاری بخش‌های دولتی و خصوصی است: «اگر بخواهیم از مزایای تحول دیجیتال بهره‌مند شویم، تمام استرالیایی‌ها باید به حرکت خود ادامه دهند… باید نوآوری داشته باشم و بخش خصوصی و دولتی را شاید با روش‌هایی متفاوت از قبل کنار هم جمع کنیم.»

استراتژی تحول دیجیتال فعلی در نوامبر ۲۰۱۸ اعلام شده بود که در آن زمان به دلیل چشم‌انداز جسورانه‌اش مورد تحسین قرار گرفته بود. در حال حاضر استراتژی ۲۰۲۰ این است که استرالیا تا سال ۲۰۲۵ به یکی از سه دولت دیجیتال برتر در جهان تبدیل شود.

Source

https://coiniran.com/?p=42274
دکمه بازگشت به بالا