ایستگاه خبر

اولین مزایده‌ی NFT در آمریکا

یک اثر هنری در قالب NFT‌ در آمریکا به وسیله‌ی داده‌های انتخاباتی Associated Press برای اولین بار در قالب مزایده‌ی NFT، به فروش خواهد رفت.

شبکه خبرگذاری Associated Press یک اثر هنری را با تبدیل به NFT به مزایده خواهد گذاشت تا به عنوان اولین اثر هنری برگرفته از انتخابات آمریکا که بر بستر بلاکچین صورت گرفته است، نام گیرد.

با توجه به داده‌های به دست آمده است از بازار NFT به نام OpenSea، یک اثر هنری به نام «Associated Press انتخابات ۲۰۲۰ را بر بستر بلاکچین برگذار می‌کند – نگاهی از فضا به آن» طی هشت روز آینده به فروش خواهد رسید. قیمت اولیه‌ی این مزایده ۹۲۸ دلار بود که در شبکه‌ی اتر پیشنهاد شده بود.

این اثر هنری تجسم نقشه‌ی انتخاباتی سال ۲۰۲۰ آمریکا است که گویی از فضا به عکس گرفته شده، و برگرفته از یکی از تصاویر منتشر شده توسط AP‌ در آن زمان است.

این اثر هنری دیجیتال یک اثر تک و تنها نمونه‌ی موجود از این تصویر است.

پیشنهاد مطالعه: توکن غیر قابل تعویض (NFT) چیست؟

نقش اتریوم در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

AP از یک آدرس اتریوم در نرم‌افزار Everipedia OraQle، برای مشخص کردن برنده‌ی انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا استفاده کرد. این برای اولین در تاریخ بود که انتخابات در بلاکچین برگزار می‌شد.

این آدرس عملکردی شبیه به یک امضای رمزارز داشت و به وسیله‌ی داده‌های بزرگتر امنیت بیشتری را تامین کرد که AP در آن حتی ساعت و تاریخ دقیق مشخص شدن نتیجه‌ی انتخابات را نیز مشخص کرده است.

مدیر اعتبارسنجی داده‌ی AP، آقای Dwayne Desaulniers، تایید کرده است که این مزایده همچنان ادامه دارد.

او گفته است: همانطور که ما به ادامه‌ی سنجش بلاکچین برای بازسازی مدل‌ها و مسائل خبری می‌پردازیم، ما به یک ایده‌ی اصیل و خلاقانه برای NFT رسیدیم که به نظر برای جالب بوده و ارزش امتحان کردن در سطوح مختلف را داشت.

Desaulniers همچنین گفته است نقشه‌ی موجود در این اثر هنری براساس داده‌های انتخاباتی AP است که در ماه نوامبر بر روی شبکه منتشر شده است. او همچنین افزود: به این فکر افتادیم تا از NFT برای ثبت یک نقطه‌ی تاریخی استفاده کنیم.

source

https://coiniran.com/?p=44290
دکمه بازگشت به بالا