ایستگاه خبر

AssangeDAO در حمایت از بنیانگذار ویکی‌لیکس بیش از ۴۷ میلیون دلار جمع‌آوری کرد

به گزارش خبرگزاری Decrypt، و طبق اطلاعات سایت DAO Juicebox، دائوی آسانژ AssangeDAO از زمان شروع تلاش‌هایش در ۳ فوریه، با نیت کمک‌های مالی برای جولیان آسانژ، بیش از ۱۴,۸۷۱ اتر، حدود ۴۷ میلیون دلار، جمع‌آوری کرده است.

پیشنهاد مطالعه:‌سازمان خودمختار غیرمتمرکز یا DAO چیست؟

دائوی آسانژ که ماموریتش آزادی جولیان آسانژ است، در چهار روز، مبلغی بیشتر از آنچه در پاییز گذشته برای خرید یکی از نسخه‌های کمیاب قانون اساسی آمریکا جمع‌آوری شده بود، تأمین کرد. آن تلاش تنها توانسته بود ۱۱۶۱۳ ETH به ارزش حدود ۴۵ میلیون دلار (با قیمت‌های آن زمان) جمع‌آوری کند.
تعدادی از اعضای خانواده جولیان آسانژ در AssangeDAO فعالیت می‌کنند. این دائو در ۱۰ دسامبر در واکنش به دادگاهی در بریتانیا مبنی بر لغو حکم منع استرداد آسانژ به ایالات متحده، راه‌‌اندازی شد. گرچه توکن‌های آن در حال حاضر ارزش واقعی کمی دارند، اما افرادی که آن‌ها را در اختیار دارند می‌توانند در مورد پیشنهادات آتی این DAO رأی دهند.

تلاش‌های AssangeDAO کمک‌های قابل‌توجهی از جمله ۱۰ ETH (31000 دلار) از بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین، به همراه داشت. استلا موریس، نامزد آسانژ در توییتی نوشت: «درست مانند گذشته، در بسیاری از کمک‌ها مبالغی که اهدا شده کوچک اما در مجموع بزرگ بوده است. همین مشارکت‌ها چیزی است که AssangeDAO را به چنین موفقیتی تبدیل می‌کند.»

برنامه AssangeDAO این است که NFT منحصر به فردی که هنرمند مشهور دیجیتال Muratpak آن را ساخته است، به مزایده بگذارد. پاک با جولیان آسانژ در مجموعه «سانسور شده» همکاری کرده بود و قرار است درآمد حاصل از مزایده به بنیاد وائو هلند برای دفاع حقوقی آسانژ اهدا شود.

سانسورشده - کوین ایران

به گزارش The Block، این DAO در حال حاضر در حال جمع‌آوری سرمایه برای مزایده NFT این هنرمند دیجیتال است که با همکاری خود آسانژ ساخته شده است. گفته می‌شود این توکن غیرقابل تعویض ساعتی است که مدت زمان زندانی بودن آسانژ را نشان می‌دهد.

مشابه ConstitutionDAO، هرکسی می‌تواند به این صندوق سرمایه‌گذاری کمک کند و مشارکت‌کنندگان در پاسخ، مقدار متناسبی از توکن حاکمیت آن JUSTICE را دریافت می‌کنند. یکی از مشارکت‌کنندگان اصلی AssangeDAO که توسعه‌دهنده قرارداد هوشمند و مشاور DeFi نیز هست و با نام McKenna در توئیتر فعالیت می‌کند به The Block گفت: «این یک حرکت قدرتمند است و نشان می‌دهد ما می‌توانیم در فضای ابری هم چیزهای بزرگی را سازماندهی کنیم و تفاوت ایجاد کنیم.»

پیشنهاد مطالعه: همه‌چیز دربارهٔ ConstitutionDAO

او افزود: «ما در حال نشان دادن قدرت استفاده از ارزهای دیجیتال بدون مجوز، مقاوم در برابر سانسور و حافظ اطلاعات و حریم شخصی افراد هستیم. ما سخت کار می‌کنیم تا مطمئن شویم این DAO مأموریت خود را انجام می‌دهد.»

AssangeDAO روز پنجشنبه توسط ده مشارکت‌کننده اصلی از جمله مک‌کنا تشکیل شد. سایر مشارکت‌کنندگان برادر آسانژ گابریل شیپتون، نامزد او استلا موریس و توسعه‌دهنده هسته بیت کوین امیر تاکی هستند.

تاکی به The Block گفت: «AssangeDAO راهی‌ است که در آن DeFi گامی استراتژیک به سمت ثروت دموکراتیک برمی‌دارد. سایفرپانک‌ها در سراسر جهان ندای آسانژ را شنیده‌اند و برای دفاع از وی گرد هم آمده‌اند.»

این اقدام از یک دائوی قدیمی‌تر با نام FreeRossDAO الهام گرفته شده بود که ۱۲ میلیون دلار برای آزادی راس اولبریخت، بنیانگذار بازار دارک-وب Silk Road جمع‌‌آوری کرده بود.

آسانژ که بخش عمده‌ای از سه سال گذشته را در زندان به سر می‌برد، در سال ۲۰۱۹ در لندن به دلیل افشای اسناد محرمانه دولت ایالات متحده دستگیر شد. در حال حاضر، آسانژ در پشت میله‌های زندان در بریتانیا به سر می‌برد و در حال مبارزه با تلاش‌های آمریکا برای استرداد او از این کشور است. در صورت استرداد، او ممکن است محکوم به ۱۷۵ سال حبس شود.

پیشنهاد مطالعه: آیا توکن PEOPLE میم‌ کوین دیگری از سوی ConstitutionDAO است؟

https://coiniran.com/?p=49688
دکمه بازگشت به بالا