ایستگاه خبر

صرافی AscendEX در آخرین هک کریپتو ۷۷.۷ میلیون دلار ضرر کرد

صرافی کریپتو AscendEX مستقر در سنگاپور—که قبلاً BitMax شناخته می شد—به دنبال آسیب‌پذیری یک کیف پول گرم جدید هک شده که به هکرها اجازه می‌دهد به توکن‌های میزبانی‌شده از طریق اتریوم (ETH)، زنجیره هوشمند Binance (BSC) و Polygon دسترسی داشته باشند. ضرر این هک حدود ۷۷ میلیون دلار تخمین زده شده است.

AscendEX به کاربران آسیب دیده خسارت پرداخت می‌کند

صرافی مرکزی AscendEX روز شنبه گزارش داد که مقدار قابل توجهی از توکن‌های رمز ارزی به طور غیرقانونی از پلتفرم آن منتقل شده است. این صرافی در یک رشته توییت اعلام کرد که در ۱۱ دسامبر در حدود ساعت ۲۲:۰۰ UTC، «تعدادی نقل و انتقالات غیرمجاز» توسط یک نهاد ناشناس از کیف پول گرم آن انجام شد.

همچنین اعلام کرد که در حالی که کیف پول گرم آن به خطر افتاده است، کیف پول‌های ذخیره‌سازی سرد یا آفلاین را خطری تهدید نکرده است. این پلتفرم به طور رسمی مجموع پول دزدیده شده در جریان حمله را فاش نکرد.

PeckShield، یک شرکت مشهور حسابرسی قراردادهای هوشمند، تخمین زد که ۷۷.۷ میلیون دلار از دارایی‌های مختلف در طول هک به سرقت رفته است. بر اساس تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای خود، هکر وجوهی را به سه بلاکچین منتقل کرد: ۶۰ میلیون دلار توکن به اتریوم، ۹.۲ میلیون دلار به زنجیره هوشمند بایننس و ۸.۵ میلیون دلار به پلیگان ارسال شد.

حادثه AscendEX سومین حمله بزرگی است که صرافی‌های متمرکز را در شش ماه گذشته هدف قرار می‌دهد. هفته گذشته، BitMart، یک صرافی متمرکز دیگر، ۱۹۶ میلیون دلار از دارایی‌های رمز ارزی را در یک حادثه مشابه از دست داد. در ماه آگوست، صرافی ارز دیجیتال ژاپنی Liquid نیز گزارش داد که حدود ۹۷ میلیون دلار به دلیل یک کیف پول گرم به خطر افتاده است.

این پلتفرم اطمینان داده است که «هر کاربر آسیب دیده ۱۰۰ درصد غرامت دریافت خواهد کرد.» AscendEX اکنون با شرکت‌های تجزیه و تحلیل بلاکچین، صرافی‌ها و مجریان قانون برای نظارت بر دارایی‌های منتقل‌شده همکاری می‌کند.

در ماه نوامبر، Ascendex 50 میلیون دلار در طول دور سرمایه‌گذاری سری B از شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر ارزهای دیجیتال، از جمله Polychain Capital ،Jump Capital، و Alameda Research بودجه جمع‌آوری کرد.

 

پیشنهاد مطالعه: کیف پول سرد و گرم چه تفاوتی با هم دارند؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=48756
دکمه بازگشت به بالا