ایستگاه خبر

بیت کوین در روز رکوردشکنی قیمت طلا خودی نشان می‌دهد

 قیمت طلا بر خلاف بیت کوین با گسترش پیامدهای جنگ در اوکراین و پیوستن آمریکا به انگلستان برای تحریم واردات سوخت از روسیه، رشد شدیدی را تجربه کرده است.

در این حال، با غرق شدن اقتصاد جهانی در سایه ریسک، بازار سهام افول کرده و بر عکس بازار طلا، فلزات و کالا با رشد بی‌سابقه‌ای رو‌به‌رو شده است. برای مثال قیمت‌های نفت خام از ۱۲۰ دلار فراتر رفت.

بیت کوین نیز به عنوان یک دارایی که همبستگی بالایی با بازار سهام دارد، به سختی حرکت کرده و در سطح ۳۸ هزار دلار نوسان می‌کرد. افت قیمت آن و رشد معاملات طلا نشان می‌دهد که بیت کوین هنوز یک دارایی فناورانه با ریسک بالاست. به همین دلیل است که سرمایه‌گذاران در این شرایط از طلا به عنوان پناهگاه امن (safe haven) استفاده کردند.

به نظر می‌رسد که نحوه برخورد سرمایه‌گذاران با طلا و بیت کوین متفاوت است. ضریب همبستگی بین قیمت این دو دارایی در حدود کمترین مقدار ۶ ماهه خود سیر می‌کند. به هرحال، با ارزش‌ترین رمز ارز در روند بلندمدت خود در حال گذار از یک دارایی پرریسک به یک دارایی کم‌ریسک و پوششی است.

حکم اجرایی رئیس جمهور و قیمت بیت کوین

امروز، چهارشنبه ۹ مارس، قیمت بیت کوین به ۴۲ هزار دلار افزایش یافت. کل بازار رمز ارز پس از انتشار سهوی بیانیه وزیر خزانه‌داری (Janet Yellen) تکان خورد.

این بیانیه در یک اتفاق عجیب بلافاصله پس از انتشار از سایت اداره خزانه‌داری حذف گردید. این متن خبر می‌داد که حکم قریب‌الوقوع رئیس جمهور رویکرد سازنده‌ای در قانون‌گذاری صنعت دارایی دیجیتال دارد.

بعد از افشای بیانیه، که امیدوارکننده بود، بازار رمز ارز نفس راحتی کشید. بیت کوین در همان ابتدای صبح بیش از ۷ درصد رشد قیمتی داشت. حکم اجرایی رمز ارز که از سوی کاخ سفید منتشر می‌شود، اهمیت بالایی یافته است. در شرایطی که بسیاری عقیده دارند که خانواده‌های ثروتمند روس از رمز ارزها برای فرار از تحریم‌ها استفاده می‌کنند، بسیاری تصور می‌کردند که کاخ سفید یک موضع‌گیری سخت‌گیرانه را در برابر دنیای رمز ارز بگیرد، که چنین نشد.

قوانین و سیاست‌های آتی می‌تواند نگرانی‌ها را در مورد کاربرد رمز ارز در فعالیت‌های غیرقانونی، حفاظت از مصرف‌کنندگان و سرمایه‌گذار و تهدیدهای امنیت سیستم مالی و اقتصادی از میان بردارد. در این صورت است که بیت‌کوین گام بلندی را به سوی پذیرش عمومی بر می‌دارد و گذار خود را به یک دارایی کم‌ریسک تکمیل می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: بیت کوین چیست | راهنمای جامع + ویدیو

Source

https://coiniran.com/?p=50125
دکمه بازگشت به بالا