ایستگاه خبر

رونق صنعت گردشگری Aruba به وسیله اتریوم

صنعت گردشگری برای Aruba مسئله کمی به شمار نمی آید. این شرکت با جمعیت بیش از 100 هزار نفر، هر ساله بیش از 1.2 میلیون گردش گر را به خود اختصاص داده است. اما با توجه به رقبایی چون Expedia و Priceline در صنعت گردشگری و تعدادی از آژانس های مسافرتی آنلاین (OTA) و همین طور شرکت های هواپیمایی که کنترل قیمت ها را در اختیار دارند، مقدار قابل توجهی از درآمد این شرکت خارج از این منطقه هزینه می شود.

کمپانی گردشگری Aruba  (جزیره ای در دریای کارائیب و نزدیک ساحل ونزوئلا)، به دنبال کسب درآمد و افزودن بر قدرت انحصاری خود از طریق تکنولوژی بلاکچین است.

Aruba صنعت گردشگری خود را با استفاده از شبکه اتریوم، بهبود می بخشد

صنعت گردشگری برای Aruba مسئله کمی به شمار نمی آید. این شرکت با جمعیت بیش از ۱۰۰ هزار نفر، هر ساله بیش از ۱.۲ میلیون گردش گر را به خود اختصاص داده است. اما با توجه به رقبایی چون Expedia و Priceline در صنعت گردشگری و تعدادی از آژانس های مسافرتی آنلاین (OTA) و همین طور شرکت های هواپیمایی که کنترل قیمت ها را در اختیار دارند، مقدار قابل توجهی از درآمد این شرکت خارج از این منطقه هزینه می شود.

موسسه ATECH به دنبال گسترش Aruba است

به گزارش کوین ایران به نقل از کوین دسک، هم اکنون، بنیاد ATECH به عنوان مسئول رشد و توسعه فنی آروبا، به دنبال تغییر این موضوع از طریق همکاری با استارت آپ سوییسی Winding Tree جهت ثبت سفر ها بر روی بازارهای بلاکچین می باشد.

Aruba صنعت گردشگری خود را با استفاده از شبکه اتریوم، بهبود می بخشد

بنیاد ATECH علاقه دارد تا با استفاده از پلتفرم Winding Tree و از طریق ایجاد ارتباط مستقیم بین گردشگران و میزبانان سفر، به حذف واسطه ها بپردازد. Varelie Croes بنیانگذار کمپانی ATECH در مصاحبه با CoinDesk عنوان کرد: حذف شخص ثالث در صنعت گردشگری مناطق کوچک، می تواند فواید ویژه ای را داشته باشد.

وی افزود: پلت فرمی به این شکل، می توانند به مناطقی همچون آروبا کمک کند؛ یه این ترتیب که مقداری از سود را برگردانده و از طریق پرداخت مالیات، درآمد را در داخل منطقه محفوظ می دارد. او ادامه داد:

“این اتفاق، تاثیر قابل توجهی بر اقتصاد منطقه خواهد داشت. اگر کار بلاکچین آغاز شود، می تواند تاثیر قابل توجهی بر قشر محروم آروبا داشته باشد.”

این جزیره مدت هاست که با هدف داشتن آینده بهتر، اقدام به سرمایه گذاری ویژه در فناوری های جدید کرده است. از استراتژی های هوشمند این جزیره برای صنعت گردشگری می توان به کنترل بیومتریک در فرودگاه ها و استفاده از انرژی های تجدید پذیر اشاره کرد.

آزمایش در ابعاد کوچک

Aruba صنعت گردشگری خود را با استفاده از شبکه اتریوم، بهبود می بخشد

بلاکچین پر طرفدار ترین موضوع مورد علاقه جهت انجام تحقیقات در این جزیره بوده است. نکته قابل توجه این است که این جزیره، پروژه ارز رسمی دیجیتالی خود را از طریق شرکت استارت آپ Bitt پیگیری می کند؛ همچنین بانک مرکزی Aruba معتقد است، این موضوع می تواند منجر به افزایش تولید ناخالاص داخلی این جزیره شود.

هرچند که پتانسیل بلاکچین برای کسب و کارهای مسافرتی و گردشگری بسیار شگفت انگیز بوده است (Winding Tree قبلا قراردادی را با Lufthansa هواپیمایی بزرگ امضا کرده است)؛ با این حال پروژه آروبا برای اولین بار است که به موضوع بازار مسافرتی بر پایه بلاکچین می پردازد.

شرکت Winding Tree نسخه بتای آزمایشی خود را با متقاضیان اولیه به زودی در سال آینده آغاز خواهد کرد. امید است که راه اندازی تجاری این پروژه در ابتدا با هتل ها و سپس با شرکت های هواپیمایی در سال ۲۰۱۸ اجرا شود.

اما این مزایا، صرفا به سود آروبا نخواهد بود و اندازه کوچک این جزیره، آن را به یک منطقه مناسب جهت کسب اکتشافات تبدیل کرده است. Croes گفت: “Winding Tree می تواند برای استفاده از این تکنولوژی جدید در سراسر کشور، از آروبا به عنوان یک بستر عملیاتی استفاده کند.”

آینده ای روشن تر

در حال حاضر این استارت آپ به عنوان شریک شرکت Room Ranger، نرم افزار مدیریت هتل های استرالیا را تأمین کرده است؛ همچنین این استارت آپ قصد دارد در هفته های آینده، مشارکت خود را با یک گروه بزرگ اروپایی هتل داری اعلام کند. Croes نتیجه گیری کرد: ” بعد از انجام این کار، آروبا نقش عمده ای در اقتصاد خرد مناطق خواهد داشت.”

https://coiniran.com/?p=17052
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x