ایستگاه خبر

آیا شرکت‌های کریپتو واقعاً در برابر همه‌گیری COVID-19 مقاوم‌اند؟

اختلال در زنجیره‌های تأمین در سراسر جهان به دلیل بیماری همه‌گیر کروناویروس منجر به بروز تحولات اساسی شده و استخراجگران مستقر در چین نیز اثرات آن را احساس کرده‌اند. پیش‌بینی می‌شد افت نرخ هش بیت‌کوین نیز تحت تأثیر COVID-19 قرار داشته باشد. اما وضعیت شرکت‌های کریپتو در مواجهه با این شرایط چگونه است؟

وو تانگ، قائم‌مقام کمیته ویژه Blockchain CECBC وزارت بازرگانی گفته است:

«تحت تأثیر بیماری همه‌گیر، دشواری حفظ و نگهداری، به روزرسانی و ادامه فعالیت ادوات استخراج بیشتر شده است و روند نزولی اخیر قیمت‌ها باعث به فروش رفتن بسیاری از این ادوات شده است. میانگین قیمت فروش هر دستگاه استخراج کریپتو بین ۳۰٪ تا ۵۰٪ پایین‌تر ازجشنواره بهار بوده است.»

در حالی که دورکاری و سازگاری با این محیط جدید جهانی راحت نیست، بسیاری از شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی در سراسر جهان مجبور شده‌اند بخش‌های زیادی از فعالیت‌های خود را به سمت کار آنلاین ببرند. برخلاف بسیاری از صنایع دیگر، به نظر می‌رسد شرکت‌های کریپتو در شرایط چندپاره و نامتمرکز فعالیت بهتری از خود نشان می‌دهند.

وقتی در مورد سیستم‌های چندپاره و نامتمرکز صحبت می‌کنیم، یکی از مهمترین ویژگی‌های قابل تشخیص، تفاوت بین مبادلات بورسی و مبادلات کریپتو از نظر زمانبندی فعالیت‌ها در این دو حوزه است. مبادلات کریپتو برخلاف مبادلات سنتی که در آن تجارت محدود به ساعات کاری است، هفت روز هفته و بیست‌وچهارساعته فعالیت می‌کنند. با مبادلات رمزارز، هر فرد در انتخاب زمان تجارت و فعالیت خود آزاد است و محدودیتی ندارد.

علاوه بر این، در حالی که کروناویروس باعث تعدیل نیرو در بخش‌ها و شرکت‌های مختلف شده است، پلتفرم‌های معروف کریپتو در حال استخدام و جذب نیرو هستند. در حالی که شرکت های دیگر در تلاش‌اند تا شرایط خود را پایدار کنند، مشاغل مربوط به کریپتو در لینکدین برای پلتفرم‌هایی مانند Kraken ، Binance و Coinbase روندی صعودی داشته‌اند.

Source

https://coiniran.com/?p=38031
دکمه بازگشت به بالا