ایستگاه خبر

با ایردراپ توکن ARB ، آربیتروم به در مسیر تبدیل شدن به سازمان غیرمتمرکز خودمختار

انتظار برای یکی از مهم‌ترین رویدادها در صنعت ارزهای دیجیتال طی دو ماه گذشته سرانجام با اعلام توکن ARB سرانجام به پایان رسید. این خبر به این معنی است که آربیتروم، یکی از بزرگترین فعالان در چشم‌انداز راه حل مقیاس پذیری لایه ۲ اتریوم، بالاخره صاحب توکن خود خواهد بود.

 ایردراپ توکن ARB

بنیاد آربیتروم، روز پنجشنبه، اعلام کرد که ARB، توکن جدید آربیتروم، را در ۲۳ مارس برای جامعه ارسال خواهد کرد. به گفته این بنیاد، راه‌اندازی توکن ARB به طور رسمی آغاز انتقال آربیتروم به یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) است. این بدان معناست که دارندگان توکن ARB می‌توانند در مورد تصمیمات کلیدی حاکمیتی پیرامون Arbitrum One و Arbitrum Nova رأی دهند. هر دو شبکه به کاربران اجازه می‌دهند تراکنش‌های خود را روی بلاکچین اتریوم انجام دهند، اما با سرعت بسیار بیشتر و کارمزد کمتر. بنیاد آربیتروم در بیانیه ای اعلام کرد:

سازمان غیرمتمرکز خودمختار آربیتروم قدرت کنترل تصمیمات کلیدی در سطح پروتکل اصلی را خواهد داشت، از نحوه به‌روزرسانی فناوری بلاکچین تا نحوه استفاده از درآمد حاصل از آن برای حمایت از اکوسیستم.

بنیاد آربیتروم قصد دارد حدود ۴۴ درصد از توکن‌ها را برای سرمایه‌گذاران و مشارکت‌کنندگان اصلی صادر کند. با این حال، آف-چین لبز (Offchain Labs) خالق آربیتروم، معتقد است که توکن ARB را بسیار غیرمتمرکزتر از سایر رقبا خواهد کرد. مدیر عامل شرکت آف-چین لبز، استیون گلدفدر، گفت:

 هیجان‌انگیزترین بخش، برای من، تمرکززدایی است – این واقعیت که آزمایشگاه‌های آف‌چین دیگر هیچ کنترلی بر آینده این زنجیره نخواهند داشت. ما تنها ارائه‌دهنده خدمات خواهیم بود و اگر این سازمان خودمختار از ما بخواهد نرم‌افزار بسازیم، ما این کار را خواهیم کرد.

کاربران واجد شرایط

به گفته گلدفدر، آربیتروم از نزدیک با شرکت تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال نانسن (Nansen) برای بررسی فعالیت کاربران همکاری کرد. شرکت کاربران واجد شرایط برای دریافت توکن‌های ARB را بررسی کرد. عواملی که در نظر گرفته شد عبارت بودند از تعداد تراکنش‌های انجام شده، تعداد برنامه‌های استفاده‌شده و مدت زمانی که کاربر از Arbitrum One و Arbitrum Nitro استفاده کرده است.

کاربران می‌توانند با مراجعه به gov.arbitrum.foundation واجد شرایط بودن خود را برای دریافت توکن ARB در طول ایردراپ بررسی کنند. با این حال، آربیتروم همچنین به کاربران هشدار داد که در هنگام دریافت توکن‌های خود هشیار باشند. به این دلیل که هکرها و کلاهبرداران اغلب از ایردراپ‌ها برای حمله‌های فیشینگ و ارسال لینک‌های مخرب استفاده می‌کنند.

توکن ARB

با توجه به جزئیات موجود، ۱۰ میلیارد توکن ARB عرضه خواهد داشت که ۵۶ درصد از آن توسط جامعه کنترل می‌شود. در ایردراپ ۲۳ مارس، ۱۱.۵ درصد از کل عرضه به کاربران آربیتروم و ۱.۱ درصد به DAOهایی که در اکوسیستم آربیتروم کار می کنند اختصاص خواهد یافت. باقیمانده توکن‌های انجمن به خزانه‌ای فرستاده می شود که سازمان غیرمتمرکز خودمختار آربیتروم جدید آن را کنترل می‌کند. ۴۴ درصد باقیمانده به سرمایه‌گذاران و کارمندان آف-چین لبز تعلق خواهد گرفت.

توکن ARB، بر خلاف اتر، فقط برای حاکمیت پروتکل استفاده خواهد شد. سازمان غیرمتمرکز خودمختار آربیتروم یک فرآیند حاکمیتی خوداجرا خواهد بود، به این معنی که از آرا می‌توان برای تغییر مستقیم کد اصلی آربیتروم استفاده کرد.

 

پیشنهاد مطالعه: آربیتروم (Arbitrum) چیست؟ افزایش سرعت شبکه اتریوم با راهکار آربیتروم

 

Source

https://coiniran.com/?p=61654
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x