ایستگاه خبر

آربیتروم در تعداد تراکنش‌های روزانه از اتریوم پیشی گرفت

در روز سه‌شنبه، ۲۱ فوریه، آربیتروم راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ در تراکنش‌های روزانه از اتریوم پیشی گرفت و سلطه‌اش را به عنوان یک راه‌حل لایه ۲ شناخته‌شده افزایش داد.

به گفته بلوک کاوشگر آربی‌اسکن (Arbiscan) در کمتر از دو ماه تعداد تراکنش‌های روزانه در آربیتروم، چهارمین بلاکچین بزرگ‌ از نظر ارزش کل قفل شده (TVL)، از 159919 تراکنش روزانه در 1 ژانویه به بیش از 1103398 در زمان انتشار خبر رسید که نشان‌دهنده افزایشی 590 درصدی است.

برای مقایسه، طبق اطلاعات اتراسکن تعداد تراکنش‌های روزانه روی اتریوم در مدت مشابه با 46 درصد افزایش به 1,084,290 رسید.

علاوه بر این، تعداد آدرس‌های منحصربه‌فرد در شبکه آربیتروم به بالاترین حد خود یعنی حدود 2.95 میلیون آدرس رسیده است و ارزش کل قفل شده آربیتروم از 1 ژانویه 81 درصد افزایش یافته و به حدود 1.85 میلیارد دلار رسیده است.

یکی از عوامل پیشی گرفتن آربیتروم از اتریوم GMX، صرافی دائمی غیرمتمرکز بومی آربیتروم است که هفته گذشته در کارمزدهای روزانه از اتریوم پیشی گرفت. این اکوسیستم رو به رشد لایه 2 همچنین شاهد ظهور برنامه‌های مالی بسیاری مانند Camelot، Vela Exchange و Radiant Capital بوده است که بر اساس اطلاعات نانسن در 24 ساعت گذشته همگی افزایشی بیش از 100 درصد در تعداد کاربران و تراکنش‌های خود داشته‌اند.

با وجود افزایش تراکنش‌ها و آدرس‌ها در آربیتروم، این شبکه همچنان از نظر هزینه‌های شبکه از اتریوم عقب است.

به گفته cryptofees.info، در زمان انتشار خبر، کارمزد یک‌روزه اتریوم 6.7 میلیون دلار است، در حالی که کارمزد یک روزه آربیتروم تقریباً 154000 دلار است که کمتر از 2.3 درصد کارمزد شبکه اتریوم در روز است.

به گفته والتر تنگ، معاون استراتژی دارایی دیجیتال در Fundstrat Global Advisors، افزایش فعالیت در آربیتروم ممکن است ناشی از امیدواری و گمانه‌زنی‌های کاربران در مورد ایردراپ احتمالی آربیتروم باشد.

 

پیشنهاد مطالعه: آربیتروم (Arbitrum) چیست؟ افزایش سرعت شبکه اتریوم با راهکار آربیتروم

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا