ایستگاه خبر

هشدار جامعه آربیتروم در مورد ایردراپ‌ جعلی

به نظر می‌رسد که ایردراپ‌ قریب الوقوع توکن «ARB» که آربیتروم آن را صادر می‌کند، هدف مورد علاقه کلاهبرداران شده است. این انجمن هشدارهایی درباره صدها طرح فیشینگ صادر کرده است که هدف آن‌ها فریب دادن کاربران ارزهای دیجیتال است.

هشدارهای متعدد در مورد ایردراپ‌ جعلی آربیتروم

ابزار ضد کلاهبرداری وب 3.0 اسکم اسنیفر (Scam Sniffer) به دنبال‌کنندگان توییتر خود اطلاع داد که از زمان اعلام ایردراپ توکن، بیش از 273 سایت فیشینگ متصل به آربیتروم را شناسایی کرده است.

در پستی به تاریخ 19 مارس، استارت‌آپ امنیتی بلاکچین Redefine گفت که وبسایتی را کشف کرده است که وانمود می‌کند یک وب‌سایت رسمی ایردراپ آربیتروم است.

یکی دیگر از شرکت‌های امنیتی بلاکچین، CertiK، توجه‌ها را به یک حساب کاربری جعلی آربیتروم در توییتر با نام کاربری «arbitrum launch» جلب کرد که ایردراپ توکن را تبلیغ می‌کرد. این شرکت امنیتی به کاربران هشدار داده است که از تعامل با آن جلوگیری کنند.

از سوی دیگر، در 19 مارس، کاربری به نام کریپتوماکسیمالیست در ردیت هشدار داد کلاهبرداران تلاش می‌کنند از پیچیدگی ارزهای دیجیتال سود می‌برند و مردم هم که مشتاق پول مجانی هستند.

کریپتوماکسیمالیست (CryptoMaximalist) حساب‌های جعلی توییتری را کشف کرده که به وب‌سایت‌های جعلی آربیتروم پیوند می‌دادند، و به کاربران هشدار داد مراقب کلیک کردن روی پیوندهای منتشر شده در بسیاری از ساب‌ردیت‌های بدون تأییدیه باشند.

ایردراپ آربیتروم چیست؟

آربیتروم ده میلیارد توکن حاکمیتی خود را از طریق ایردراپ توکن توزیع خواهد کرد. این ایردراپ به دارندگان توکن امکان رأی دادن در مورد تغییرات کد را می دهد. ایردراپ برای 23 مارس (سوم فروردین) برنامه‌ریزی شده است.

بنیاد آربیتروم ادعا می‌کند از یک سیستم امتیازدهی برای تعیین اینکه چه کسی واجد شرایط ایردراپ توکن است و هر شرکت‌کننده چند توکن دریافت می‌کند، استفاده شده است.

انجام بیش از چهار تراکنش یا معامله با حداقل چهار قرارداد هوشمند، پل زدن پول به زنجیره آربیتروم وان، و قرار دادن بیش از 50000 دلار در آربیتروم همگی مورد نیاز بود.

پیشنهاد مطالعه: ایردراپ (Airdrop) چیست؟ معرفی انواع ایردراپ رمز ارزها

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا