ایستگاه خبر

آیا SEC بالأخره به صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین تأییدیه خواهد داد؟

WisdomTree یکی دیگر از شرکت‌هایی است که به منظور راه‌اندازی صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) در ایالات متحده برای تأییدیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) درخواست داده است.

با توجه به محتویات فرم S-1  این شرکت که روز پنجشنبه برای SEC تنظیم شده بود، مشخص شد WisdomTree قصد دارد سهام ETF بیت کوین خود را با نماد BTCW در بورس Cboe’s bZx ارائه دهد. علاوه بر این، مشخص شد که قیمت‌های پیشنهادی سهام این ETF بیت کوین با توجه به CF Bitcoin US Settlement Price تعیین می‌شود. CF Bitcoin US Settlement Price معیاری است که قیمت بیت کوین را بر اساس جریان تجارت در صرافی‌های اصلی رمز ارزها محاسبه می‌کند.

صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین در سال ۲۰۲۱؟

WisdomTree در کنار NYDIG ،Valkyrie و VanEck سه شرکت دیگری که برنامه‌های خود برای راه‌اندازی ETFهای بیت کوین از قبل در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ثبت کرده بودند، باید در انتظار بماند. با این حال از میان همه‌ی این شرکت‌ها، تنها VanEck فرم ۱۹b-4 را ثبت و روند بررسی‌های قانونی را آغاز کرده است.
سال‌هاست که شرکت‌های زیادی به دنبال راه‌اندازی صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین‌‌ هستند. با این حال، SEC تمایلی به اعطای تأییدیه نشان نمی‌دهد و دلیل آن را خطرات مرتبط با این صندوق‌ها اعلام کرده است. گرچه، این تنظیم‌کننده همچنان برنامه‌های شرکت‌ها را می‌پذیرد.

WisdomTree پیش از این برای تأیید صندوق کالایی که ۵ درصد آن به بیت کوین اختصاص داشت، به SEC درخواست داده بود. به عقیده بسیاری از تحلیلگران این عمل رویکردی محتاطانه برای گرفتن تأییدیه‌ی ETF بیت کوین بوده است.

تقاضا برای بیت کوین طی سال‌های گذشته هم در بین سرمایه‌گذاران خرد و هم در سازمان‌ها افزایش یافته است. راه‌اندازی ETF به عنوان اصلی‌ترین جریان سرمایه‌گذاری بیت کوین در نظر گرفته می‌شود زیرا این صندوق‌ها موانع تکنیکال برای سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال را از سر راه برمی‌دارند.

در حالی که ایالات متحده در این باره محتاطانه عمل می‌کند، کانادا، در همسایگی‌ آنها، به تازگی اولین صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) خود را تأیید و فهرست کرده است.

 

پیشنهاد مطالعه: نحوه عملکرد صندوق های سرمایه گذاری بورس (ETF) در حوزه بلاکچین

Source

https://coiniran.com/?p=44568
دکمه بازگشت به بالا