ایستگاه خبر

ادای احترام اپل به ساتوشی: وایت‌پیپر بیت‌کوین در macOS پنهان شده است

اندی بایو، وبلاگ‌نویس حوزه فناوری، دریافت که نسخه‌ای از وایت‌پیپر بیت‌کوین به‌طور مخفیانه در macOS اپل گنجانده شده است. بایو وجود این فایل را در همه نسخه‌های macOS از سال ۲۰۱۸ تأیید کرد: از Mojave تا Ventura.

ابزاری به نام “Virtual Scanner II” وایت‌پیپر بیت کوین را در ابزار Image Capture ذخیره می‌کند. کاربران برای اینکه بتوانند وایت‌پیپر بیت کوین را ببینند، می‌توانند ترمینال را در مک خود باز و دستور مشخص شده را تایپ کنند. از طرف دیگر، آن‌ها می توانند از طریق پوشه System در Finder نیز اقدام کنند. گنجاندن وایت‌پیپر بیت کوین در macOS سوالاتی را در مورد انگیزه‌های اپل ایجاد کرده است.

طبق گزارش‌های قبلی  U.Today، تیم کوک مدیر عامل شرکت تأیید کرد که در سال ۲۰۲۱ ارزهای دیجیتالی را خریداری کرده بوده است. مشخص نیست آیا تصمیم برای گنجاندن این سند عمدی بوده است یا یکی از کارمندان علاقه‌مند به بیت‌کوین به صورت پنهانی این کار را کرده است.  انتخاب این وایت‌پیپر را می‌توان به اندازه فشرده آن نسبت داد که آن را برای اهداف آزمایشی مناسب می‌کند.

چیز جدیدی وجود ندارد

پستی از یکی از اعضای جامعه اپل در سال ۲۰۲۱ نیز به وجود وایت‌پیپر بیت‌کوین اشاره کرده بود اما هیچ توضیحی در این مورد از سوی اپل یا کارمندانش ارائه نشده است. این معما حل نشده باقی می‌ماند زیرا کاربران کنجکاو به کشف محتواهای پنهان در macOS ادامه می‌دهند.

در تمام راه در سال ۲۰۲۰، یکی از کاربران توییتر، جاش دی، ابزاری را در مک خود کشف کرد که پیش‌نمایشی از یک نشانه نقاشی‌شده شبیه عکس توماس هاوک بود. او بعداً در Virtual Scanner II یک پی‌دی‌اف از وایت‌پیپر نمادین بیت‌کوین هم پیدا کرد. هدف Virtual Scanner II همچنان نامشخص است.

یک منبع موثق به بایو اطلاع داده است که این مسئله تقریباً یک سال پیش به صورت داخلی گزارش شده و به همان مهندس مسئول قرار دادن PDF در سیستم محول شده است. با این حال، آن فرد هنوز اقدامی انجام نداده است.

 

پیشنهاد مطالعه: وایت پیپر بیت کوین ؛ درست، غلط و آنچه هنوز در مورد آن نمی دانیم

 

 

Source

 

https://coiniran.com/?p=61911
دکمه بازگشت به بالا