ایستگاه خبر

تیم کوک: اپل بر خلاف فیس‌بوک هیچ قصدی برای ایجاد یک رمز ارز اختصاصی ندارد

کمپانی اپل اخیرا اعلام کرده است که هیچ قصدی برای ایجاد یک رمز ارز و پیروی از راه فیس‌بوک ندارد.

مدیر اجرایی شرکت اپل، تیم کوک (Tim Cook) در مصاحبه ای با خبرگزاری فرانسوی (Les Echos) در چهارم اکتبر رسما اعلام کرد که شرکت اپل هیچ قصدی برای ایجاد یک رمز ارز اختصاصی ندارد.

“من واقعا معتقدم که انحصار ایجاد پول باید در دست دولت ها بماند. من خیلی با ایده اینکه یک شرکت خصوصی می تواند ارز ایجاد کند راحت نیستم.”

این یک ایده متفاوت نسبت به هم قطاران اپل در کمپانی بزرگ دیگر آمریکایی، فیس‌بوک است. به گزارش خبرگزاری کوین تلگراف، در سیستم پرداخت، اپل مانند ویزا کارت، مستر و پی پال از اپل پی (Apple Pay) استفاده می کند. این درحالیست که هر سه کمپانی ذکر شده پیش‌تر اعلام کرده بودند که با فیس‌بوک در رابطه با لیبرا همکاری خواهند کرد. در حالیکه در هفته های اخیر نشانه هایی از چرخش احتمالی این سه شرکت از همکاری با لیبرا دیده می شود.

بر خلاف عده ای که فکر می کنند دولت ها با انحصار ایجاد پول، فساد در نحوه زایش و عرضه پول را تشدید می کنند، آقای کوک مخالف این انحصار زدایی از دولت است.

“پول مانند دفاع نظامی، باید در دستان دولت ها باشد. این فلسفه اصلی ماموریت آنهاست. ما آنها را انتخاب می کنیم تا این داستان را مدیریت کنند. شرکت های خصوصی انتخاب نمی شوند. انها نباید وارد این مسئله شوند.”

Source

https://coiniran.com/?p=32777
دکمه بازگشت به بالا