ایستگاه خبر

کاربران ApeCoin خواهان استقرار بر اتریوم هستند!

جامعه‌ی کاربری ایپ کوین (ApeCoin) به پیشنهاد مطرح شده درخصوص استقرار بر شبکه‌ی اتریوم به اتفاق رای مثبت دادند. این پیشنهاد که ازسوی سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) بومی ایپ‌ کوین مطرح شد به نوعی پاسخ به اظهارات Yuga Labs مبنی بر مهاجرت به بلاک‌چین منحصربه‌فرد خود و اجرای علمیات مقیاس‌پذیری است. در رای‌گیری حاضر ۹۹.۶۵ درصد از آرا موافق به ماندن بر بلاک‌چین اتریوم هستند.

پیامدهای ترک شبکه‌ی اتریوم

علی‌رغم چالش‌های اخیر پروژه‌ی ApeCoin با هزینه‌ی گس، پیشنهاد تازه‌ای درباره‌ی استقرار بر شبکه‌ی اتریوم ازسوی کاربران آن تصویب شد. در متن این پیشنهاد، که در روز اول ماه می (۱۱ اردیبهشت) توسط یکی از کاربران ApeCoin DAO مطرح شد، آمده است:

«مهاجرت عجولانه و بدون آمادگی به یک بلاک‌چین دیگر علاوه بر اینکه پرهزینه، پرریسک و پیچیده است ممکن است فاجعه‌ی بزرگی به‌همراه داشته باشد. این فرآیند اگر به درستی رخ ندهد به ترک پروژه‌ی ایپ کوین توسط استودیوی Yuga Labs و سایر نهادهای مهم می‌انجامد.»

استودیوی Yuga Labs که سازنده‌ی مجموعه‌ توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) محبوب میمون‌های کسل (Bored Ape) پروژه‌ی متاورسی Otherside است با پست مطلبی در ۳۰ آوریل (۱۰ اردیبهشت) با اشاره به جهش بی‌سابقه‌ی هزینه‌ی گس بر ضرورت مهاجرت ایپ کوین به بلاک‌چین اختصاصی خود تاکیید کرد. پس از ضرب زمین‌های مجازی Otherdeeds و کسب سود ۳۱۰ میلیونی از آن، ماینرها ۱۷۷ میلیون دلار هزینه‌ی گس پرداختند و موجب ازدحام و اختلال شبکه‌ی اتریوم شدند.

راهکارهای جایگزین برای ApeCoin

اولانچ (Avalanche) پیش از سایرین کمک خود را مطرح کرد و از جامعه‌ی کاربری ایپ‌کوین خواستار مهاجرت به زیرشبکه‌ی خود شد، این زیرشبکه وعده‌ی سرعت بهتر، هزینه‌ی گس کمتر و تجربه‌ی کاربری بهتری را ارائه می‌کرد و موجب افرایش ارزش توکن APE می‌شد. با این‌وجود پیشنهاد فوق مورد استقبال کاربران ایپ‌ کوین واقع نشد.

این DAO استفاده از راهکارهای لایه-۲ اتریوم ازقبیل آربیتروم را راه‌حل کاهش هزینه‌ی گس بیان کرده و ترک اتریوم را منجر به آسیب لیکوئیدیتی، امنیت و اختلال‌های شبکه‌ای برای Yuga Labs می‌داند.

پیشنهاد مطالعه: آربیتروم (Arbitrum) چیست؟ افزایش سرعت شبکه اتریوم با راهکار آربیتروم

Source

https://coiniran.com/?p=57318
دکمه بازگشت به بالا