ایستگاه خبر

نهنگ‌های قدیمی بیت‌کوین مجدد فعال شده‌اند!

براساس جدیدترین مقالۀ منتشر شده از سوی سایت CryptoQuant، با لغزش قیمت بیت‌کوین به زیر 20 هزار دلار، تعدادی از نهنگ‌های قدیمی این رمز ارز مجدد در بازار حضور یافته‌اند.

علت فعالیت مجدد نهنگ‌های قدیمی چیست؟

حضور مجدد آدرس‌های کیف‌پول نهنگ‌هایی که 7 تا 10 سال گذشته رویت شده‌اند، رویداد متداولی نیست. این اتفاق معمولا هنگامی رخ می‌دهد که بیت‌کوین رفتار قیمتی عجیبی داشته باشد و یا به سطوح قیمتی یا حمایتی‌ای که از مدت‌ها پیش پیش‌بینی شده است، برسد.

در شرایط بحرانی بازار هودل کنندگان قدیمی رمز ارز نیز ممکن است به گروه فروشندگان بپیوندند و دارایی‌های خود را با قیمت بسیار پایینی بفروشند تا از زیان احتمالی جلوگیری کنند. این رفتار یکی از نخستین نشانه‌های رخداد تسلیم بازار یا Market Capitulation است. اگر تاریخ خود را تکرار کند باید در آیندۀ نزدیک شاهد معکوس شدن روند بازار کریپتو باشیم.

آیا باید نگران 5000 بیت‌کوین باشیم؟

داده‌های موجود حاکی از آن است که 5000 واحد بیت‌کوین متعلق به یک کیف‌پول قدیمیِ 10 ساله به آدرس دیگری منتقل شده‌اند. علی‌رغم اهمیت این تراکنش، این تعداد بیت‌کوین برای کیف‌پولی با این قدمت مبلغ اندکی به شمار می‌آید.

در گذشته کیف‌پول‌های مشابه در زمانی کوتاه تا 100 هزار بیت‌کوین را جابه‌جا کرده و فشار زیادی بر بازار وارد ساختند. باید به یاد داشت که حتی با مبالغ هنگفت‌تر نیز دلیلی برای نگرانی وجود ندارد، زیرا این تراکنش‌ها معمولا تنها نوعی توزیع دارایی است.

هنگامی که بازار با نوسان‌های شدید همراه است سرمایه‌گذاران تمایل دارند تا دارایی‌های خود را به منظور مدیریت بهتر بین چند کیف‌پول تقسیم کنند. اما حتی در شرایطی که این تراکنش‌ها به قصد فروش اجرا شده باشند، این تعداد زیاد رمز ارز همواره به طور فرابورس (OTC) پردازش شده و در بازار توزیع نمی‌شوند.

پیشنهاد مطالعه: هودل (HODL) کردن چیست؟ امن‌ترین استراتژی سرمایه‌گذاری بلندمدت!

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا