ایستگاه خبر

همکاری آنکوریج با دهمین بانک قدیمی جهان برای ارائه‌ وام‌ با پشتوانه اتر

بانک دارایی‌‌های دیجیتال آنکوریج (Anchorage) در حال ساخت ابزارهای استقراض و وام خود است و این وام‌های جدید با پشتوانه اتر را راهی برای رشد سازمانی می‌داند.

این شرکت جدیدترین محصول وام خود را امروز با مشارکت BankProv که در سال ۱۸۲۸ تأسیس شد (و در آن زمان به عنوان بانک Provident شناخته می‌شد) عرضه کرد. این پیوند به مؤسساتی که ETH خود را در آنکوریج نگهداری می‌کنند، اجازه می‌دهد که این دارایی‌ها را به کار گیرند. آنکوریج همچنان ETH را به عنوان وثیقه حفظ خواهد کرد در حالی که BankProv خطوط اعتباری را با دلار آمریکا و با پشتیبانی اتریوم تمدید می‌کند.

آنکوریج قبلاً با مشارکت بانک دارایی دیجیتال سیلورگیت، وام‌های تحت حمایت BTC را ارائه می‌کرد. عملکرد این مشارکت به همان روش انجام می‌شود: آنکوریج مدیریت وثیقه را بر عهده دارد و سیلورگیت اعتبار دلاری را افزایش می‌دهد.

طبق گفته‌ی مدیر عامل آنکوریج، دیوگو مانیکا وثیقه اتریوم درهای جدیدی را باز می‌کند و مشارکت با BankProv پایگاه متفاوتی از مشتریان را هدف قرار می‌دهد. در اوایل سال جاری، مونیکا در مصاحبه‌ای با The Block گفت که وام گرفتن و وام دادن سریع‌ترین. شیوه رشد تجارت در آنکوریج است و در طرح توسعه‌ خود همکاری با بانک‌های بیشتری را مد نظر دارد.

همکاری با BankProv یکی از این طرح‌هاست و به‌طور خاص مشتریان مؤسسه را هدف قرار می‌دهد.

مؤسسات سرمایه‌گذاری در بیت کوین را آغاز کرده‌اند اما در پذیرش پروژه‌های اتریوم و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) کندتر پیش می‌روند. طبق گفته مانیکا، اینکه دهمین بانک قدیمی در ایالات متحده وام‌هایی با پشتوانه اتریوم ارائه می‌دهد، نشان‌دهنده قوی بودن نهادینه‌سازی فضاست.

مانیکا گفت: «Silvergate در درجه اول مشتری رمز ارز دارد. اما بییشتر مشتریان BankProv سنتی‌اند. بنابراین شما همچنین می‌توانید این را به عنوان گام دیگری برای تبدیل کریپتو به جریان اصلی در نظر بگیرید.»

وی گفت: با کاهش سلطه بیت کوین، مؤسسات احتمالاً نیاز به ارائه اعتبار با انواع وثیقه را احساس می‌کنند.

مانیکا گفت: «زمانی مردم با بیت کوین احساس راحتی می‌کردند و بعد با اتریوم. سپس دارایی‌های جدیدی ظاهر می‌شوند. پس، بهترین حالت برای مؤسسات سبدی از دارایی‌هاست.»

مدتی طول می‌کشد تا مؤسسات با دارایی‌های جدید راحت‌تر شوند و این دارایی‌ها باید شرایط نقدینگی و نوسانات مدیریت ریسک را برآورده کنند. با این حال، مانیکا گفت او آینده‌ای را در نظر می‌گیرد که در آن مردم قادر خواهند بود انواع دارایی‌‌های کریپتو را از طریق وام‌دهی به کار گیرند و وام‌گیرندگان می‌‌توانند از دارایی‌‌های خود در برنامه‌هایی که خارج از دنیای رمز ارز وجود دارد استفاده کنند.»

 

پیشنهاد مطالعه: نحوه‌ی عملکرد سیستم­‌های وام‌­دهی بر بستر بلاک چین

 

Source

https://coiniran.com/?p=45920
دکمه بازگشت به بالا