ایستگاه خبر

در تحلیل‌های زیادی به بیت کوین ۴۰۰ هزار دلاری اشاره شده است!!

اینک مجموعه‌ای از عوامل تکنیکال و بنیادین خوشبینانه در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و باعث شده‌اند که بسیاری از تحلیلگران از بیت کوین ۴۰۰ هزار دلاری صحبت کنند. اینک سر و صدای زیادی از جانب افراد حرفه‌ای فضای بازار‌های مالی در مورد بیت کوین مطرح شده است و بسیاری از آنها نقطه توقف این حرکت صعودی بیت کوین را که از مارس ۲۰۲۰ شروع شده است، ۴۰۰ هزار دلار می‌دانند. چند روز پیش، بیت کوین توانست قله جدید ۴۸ هزار دلار را در کارنامه خود ثبت کند.

اینک سرمایه‌گذاران موسساتی وارد فضای بیت کوین شده‌اند و اگر شرکت‌های مطرح اقدام به خرید بیت کوین کنند، چنین اهدافی قیمتی را نمی‌توان بعید دانست. بیت کوین توانست در جریان کرونا توجه وال استریت را به خود جلب کند. افراد مشهوری مانند پل تئودور جونز (Paul Tudor Jones) و سازمان‌هایی مانند MicroStrategy بعد از این رویداد اقدام به خرید بیت کوین کردند. علت خرید بیت کوین توسط این افراد و سازمان‌ها ترس از تورم و بی‌ارزش شدن ارز فیات بود.

بسیاری از شرکت‌ها و موسسات بزرگ هنوز وارد فضای سرمایه‌گذاری در بیت کوین نشده‌اند و همچنین بیت کوین می‌تواند مقداری از سرمایه موجود در بازار طلا را نیز به دام بیندازد. این قطعا بر قیمت این رمز ارز تاثیر خواهد گذاشت. تسلا در چند روز پیش وارد فضای سرمایه‌گذاری در بیت کوین شد و این دارایی را به ترازنامه خود اضافه کرد. این می‌تواند راه را برای دیگر شرکت‌های موجود در وال استریت باز کند و آنها را نیز به ورود به این فضا ترغیب کند. بسیاری از سازمان‌ها اینک بیت کوین را پناهگاهی ایمن در برابر بی‌ارزش شدن دلار تلقی می‌کنند.

از طرف دیگر، منتقدانی مانند استراتژیست‌های JPMorgan&Chase معتقدند که شرکت‌های دیگر از این اقدام تسلا تبعیت نخواهند کرد. آنها بر این باورند که نوسانات فضای رمز ارز به حدی زیاد است که در نهایت شرکت‌ها را مجبور خواهد کرد که به ذخیره نقدی فیات بچسبند، علیرغم اینکه ارزش ارز‌های فیات در حال پایین آمدن است. از طرف دیگر بسیاری از تریدر‌های مطرح بر این باورند که بیت کوین اینک حرکت صعودی دیگری را شروع کرده و این حرکت بسیار قدرتمند است. نظر شما چیست؟ آیا بیت کوین ۴۰۰ هزار دلاری محتمل است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43708
دکمه بازگشت به بالا