پروژه‌ها

لیسک (Lisk) با زبان محبوب جاوا در تلاش برای فتح فضای رمز ارز ها

تلاش لیسک (Lisk) برای فتح فضای رمز ارز ها با اتکا بر زبان محبوب و همه گیر جاوا، آیا در آینده از لیسک بیشتر خواهیم شنید؟ آیا به دل مردم رسوخ می کند؟

در این مقاله به بررسی پروژه لیسک (Lisk) پرداخته می شود. در ابتدا به این مطلب می پردازیم که لیسک باعث می شود که افراد، اپلیکیشن هایی را به زبان JavaScript ساخته و توسعه دهند. متن باز بودن (open source) و داشتن زنجیره کناری (sidechain) از ویژگی های جالب لیسک می باشد. سپس از لیسک به عنوان تسهیل گر بلاک چین تعبیر شده و بیان می شود که این پروژه با تکیه بر زبان جاوا به توسعه هر چه بیشتر بلاک چین کمک می کند.

لیسک (Lisk) با زبان مبوب جاوا در تلاش برای فتح فضای رمز ارز ها
Lisk

تاریخچه لیسک

در ادامه تاریخچه مختصری در باره لیسک (Lisk) و منشعب شدن آن از Crypti در سال 2016 آورده شده و به قابلیت های زبان برنامه نویسی جاوا اشاره می شود که زبانی محبوب و در دسترس همگان است. از فناوری پیشرفته تر لیسک نسبت به رمز ارز های نسل اول مانند بیت کوین صحبت می شود و ابراز می گردد که لیسک با مشکلاتی مانند مقیاس پذیری (scalability) دست و پنجه نرم نمی کند.

مجموعه ابزار های لیسک (Lisk)

سپس مجموعه ابزار های لیسک مانند Lisk Nano و غیره توضیح داده می شوند و تعدادی از مشارکت کنندگان (partnerships) مهم لیسک معرفی می گردند. بعد از آن اعضای تیم لیسک (Lisk) معرفی می شوند و از نحوه استخراج لیسک که نوعی گواه اثبات سهم (proof of stake) است که delegated proof of stake نامیده می شود، صحبت می کنیم. در ادامه تعدادی از استخر های استخراج لیسک معرفی و سپس از وضعیت کنونی بازار لیسک به نقل از سایت www.coinmarketcap.com صحبت به میان می آید.

لیسک (Lisk) با زبان محبوب جاوا در تلاش برای فتح فضای رمز ارز ها
Lisk tools

در پایان کاربرد های لیسک در زندگی واقعی بیان می شود و ابراز می گردد که کل کاربرد هایی که برای بلاک چین مطرح است، می تواند برای لیسک هم قابل تصور باشد زیرا لیسک (Lisk) نسل جدید رمز ارز هاست و فناوری پیشرفته تر و محبوب تری دارد و استفاده از زبان جاوا نیز راه را برای پیشرفت هر چه بیشتر آن فراهم کرده است.

در پایان مقاله منابع ذکر شده است و خواننده علاقه مند برای کسب اطلاعات بیشتر می تواند به منابع مذکور مراجعه کند.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله بیان شده متعلق به نویسنده می باشد و لزوما مربوط به کوین ایران نیست و نباید به آن نسبت داده شود.

نمایش بیشتر

3 دیدگاه

  1. لیسک با زبان محبوب جاوا یا جاوا اسکریپت؟
    این دو با هم خیلی فرق دارند.
    در مورد Top ICO های سال ۲۰۱۸ که طرفدار و چشم انداز خوبی دارند نیز کمی مطلب بذارید
    مثل Gonetwork , agate

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا