ایستگاه خبر

بلاکچین در خدمت امنیت بیشتر تلفن همراه‌های سامسونگ

سامسونگ در تلاش است تا از حریم خصوصی کاربران خود محافظت کند. این شرکت از فناوری بلاکچین برای تضمین امنیت بیشتر در به اشتراک‌گذاری فایل p2p در تلفن همراه‌های سامسونگ استفاده خواهند کرد.

ممکن است غول الکترونیکی سامسونگ روی یک برنامه مبتنی بر بلاکچین کار کند تا روشی ایمن برای انتقال پرونده‌ها، داده‌ها و اطلاعات را به وجود بیاورد.

اگرچه سامسونگ جزئیات بیشتری ارائه نکرده است، اما منابع تخصصی در این زمینه نشان می‌دهند که این شرکت در حال توسعه نرم‌افزاری به نام Private Share است که امنیت انتقال اطلاعات. را بالا می‌برد.

حریم خصوصی و بلاکچین
مدت هاست که این شرکت به فکر توسعه راه‌حل‌هایی برای حفظ حریم خصوصی است. از زمان گلکسی اس ۱۰، کیف پول‌های کریپتو را در دستگاه‌های گران قیمت خود پیاده‌سازی کرده است. همچنین با چندین پروژه بلاکچین و کریپتو مانند Gemini ،Enjin ،Stellar و Tron همکاری و از آنها پشتیبانی کرده است.

Share Private نقطه‌ای است که این دو حوزه در تلفن همراه‌های سامسونگ در کنار هم قرار می‌گیرند و می‌توانند مشکلی را که با جهانی شدن اینترنت فراگیر شده است، حل کنند.
ایده سامسونگ استفاده از فناوری بلاکچین برای ایجاد پارامترهای خاص قبل از ارسال پرونده است. به عنوان مثال، هر شخصی می‌تواند مطمئن شود که یک پرونده خاص توسط شناسه مشخصی باز می‌شود، تاریخ انقضا برای پرونده تعیین می‌کند و بدون اینکه امکان بازیابی آن وجود داشته باشد، آن را برای همیشه حذف می‌کند.

همچنین می‌توان با استفاده از  اسکرین‌شات گرفتن یا ذخیره اطلاعات با روش‌های غیرمجاز جلوگیری کرد. با این حال، آنها اشاره می‌کنند که هیچ دفاعی در برابر برخی از راه حل‌های غیرمعمول مانند فیلمبرداری یا عکس گرفتن از اطلاعات با استفاده از دستگاه‌های خارجی وجود ندارد.

در حالی که برنامه‌های مشابهی وجود دارد، استفاده از فناوری قوی غیر متمرکز و رمزنگاری شده سطح بالاتری از امنیت را فراهم می‌آورد. در گذشته برنامه‌هایی مانند Snapchat ،Whatsapp و سایر برنامه‌ها کرک شده بودند تا به کاربران امکان ذخیره محتوای غیرمجاز بومی را در دستگاه‌های تلفن همراه خود بدهند. به همین ترتیب، ذخیره اطلاعات در سرورهای مرکزی نقطه ضعفی است که قبلاً توسط چندین هکر مورد سو استفاده قرار گرفته است. به یاد داشته باشید که با Snappening یا هک شدن سرورهای iCloud اپل چه اتفاقی افتاد.

علاوه بر این، کاربران می توانند اطمینان بیشتری داشته باشند که امکان تجسس در پرونده‌های خصوصی آنها برای سامسونگ وجود ندارد، چون با انتقال P2P رمزگذاری شده سامسونگ راهی برای دسترسی به آنها نخواهد داشت.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42082
دکمه بازگشت به بالا