ایستگاه خبر

انتقادات جدّی امیر تاکی، توسعه‌دهنده اولیه بیت کوین از روش‌های حفظ حریم خصوصی این رمزارز

خالق مشهور Dark Wallet و توسعه‌دهنده اولیه بیت کوین، امیر تاکی، در ۱۷ جولای، طی توئیت‌هایی در اکانت شخصی توئیتر خود از روش‌های حفظ حریم خصوصی بیت کوین انتقاد کرد. تاکی ادعا کرد که مفاهیم UTXO مانند Coinjoin  «زباله مطلق» هستند. تاکی همچنین کانسپت‌های دیگری مانند Mimblewimble و سکه‌هایی مانند monero را نیز کوبید.

برخی از روش‌های افزایش حریم خصوصی و غیرقابل ردیابی کردن تراکنش‌ها مانند Coinjoin اخیراً توسط توسعه دهنده اولیه بیت کوین (BTC) امیر تاکی مورد انتقاد قرار گرفته است. این مهندس نرم‌افزار سال‌ها قبل به همراه بنیانگذار Defody Distribody، کدی ویلسون، برنامه بنیاد Dark Wallet را نوشت اما برای مدتی ناپدید شد.

اخیراً، تاکی حداقل در حد کلام به جامعه رمزارز بازگشته است و از آن زمان تاکنون انتقادات زیادی مطرح کرده است. اظهارات وی در روز جمعه هم از این قاعده مستثنی نبود. تاکی درباره روش‌های حفظ حریم خصوصی بیت کوین توئیت کرد و گفت:

«Coinjoin ،Coinmix ،Coinwhever – زباله مطلق‌اند. Mimblewimble: جالب است اما برای حفظ حریم خصوصی بی‌فایده است. Monero: حاشیه‌ امن بهتری دارد، اما کاملاً ناشناس نیست. Lelantus: مناسب و معقول به نظر می‌رسد اما هنوز خطرناک است.»

 

Source

https://coiniran.com/?p=40203
دکمه بازگشت به بالا