ایستگاه خبر

خرید بیت‌کوین با چک‌های حمایتی و انگیزشی دولت آمریکا

آمریکایی‌ها از کمک‌های حمایتی و انگیزشی دولت برای خرید بیت‌کوین استفاده می‌کنند. اگرچه در نتیجه همه‌گیری کووید-۱۹ و اظهارات سازمان جهانی بهداشت درباره این بیماری، قیمت بیت‌کوین در ماه گذشته به شدت کاهش پیدا کرد اماعلاقه به کریپتو در میان مردم از بین نمی‌رود. در واقع بعضی از مردم آمریکا با چک‌های انگیزشی‌یی که دولت آمریکا برای حمایت از افراد در قرنطینه به آنها اعطا کرد، بیت‌کوین یا انواع دیگر رمزارزها را می‌خرند.

به نظر می رسد تغییرات سریع و تند و تیز قیمت بیت‌کوین نوعی ابزار بازاریابی برای این سرمایه دیجیتال به حساب آمده است و صرافی‌های زیادی با افزایش قیمت در اواسط ماه مارس افزایش چشمگیر تعداد و فعالیت حسابهایشان را گزارش کردند.

علاوه بر این پیش‌بینی می‌شود در ماه آینده تعداد تولید بیت‌کوین در هر ده دقیقه نصف شود و همین موضوع افراد را برای خریدن بیت‌کوین مشتاق‌ می‌کند.

یکی از مدیرعاملان صنعت از اتفاق پیش رو به عنوان «طوفانی تمام و عیار» برای بیت‌کوین یاد کرده است. در حالی که Chamath Palihapitiya، مدیر اجرایی سابق فیسبوک اعلام کرده است که در حال حاضر حتا احتمال افزایش یک بیت‌کوین می‌تواند میلیون‌ها دلار ارزش داشته باشد.

با این بازار و شرایط اقتصادی آشفته و هیجانات و حرف و حدیث‌ها پیرامون نصف شدن میزان تولید بیت‌کوین، تعداد زیادی پست در ردیت منتشر شده است که کاربران آن ادعا می‌کنند از چک‌های انگیزشی‌شان استفاده کرده‌اند تا رمزارز بیشتری بخرند. داده‌ها و اطلاعات موجود هم تأیید می‌کند که صرفاً‌ یک ادعا نبوده است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=38338
دکمه بازگشت به بالا