ایستگاه خبر

تریدر آمریکایی به خاطر کلاه‌برداری با ۳۰ سال زندان روبرو شده است!

اگر اتهامات تریدر آمریکایی ثابت شود، سی سال زندان در انتظار او خواهد بود. این تریدر متهم است که ۱۷۰ سرمایه‌گذار را با وعده سود عالی به صندوق سرمایه‌گذاری خود جذب کرده است و در نهایت این پول را از دست داده و به اجرای طرح پانزی پرداخته است. این تریدر جرمی اسپنس (Jeremy Spence) نام دارد و اینک با اتهامات کلاه‌برداری کالا و کلاه‌برداری اینترنتی مواجه است. او از نوامبر ۲۰۱۷ تا آوریل ۲۰۱۹، اقدام به ایجاد و مدیریت تعدادی استخر سرمایه‌گذاری رمز ارز کرد که بعدا از این طریق اقدام به جذب سرمایه کرد و حداقل ۵ میلیون دلار را جذب کرد.

Coin Signals BitMEX بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری او بود که اینک در بازجویی‌ها از آن با نام CS Mex Fund یاد می‌کند. او برای تطمیع سرمایه‌گذاران ادعا کرده که بسیار باتجربه و سودآور است. به عنوان مثال، در ژانویه ۲۰۱۸، به دروغ در یک گروه آنلاین ادعا کرده که در ماه گذشته بازده ۱۴۸ درصد داشته است. این در حالی است که ادعا می‌شود که ترید‌های او در این ماه ضررده بوده‌اند.

وقتی که سرمایه‌گذاران از اسپنس تقاضای شواهد و مستندات کرده‌اند، او تعدادی موجودی حساب جعلی ایجاد کرده است. او از این موجودی‌ها استفاده کرده تا سرمایه‌گذاران موجود را متقاعد کند که او پیوسته در سود بوده است. علاوه بر این، اسپنس یک طرح پانزی را به راه انداخته است که در آن از سرمایه‌گذاری جدید برای تسویه سرمایه‌گذاری‌های دیگر استفاده می‌کرده است. این فرد ۲۴ ساله در ۲۶ ژانویه دستگیر شده است. اگر او در دادگاه منطقه جنوبی نیویورک محکوم شود، ۱۰ سال را برای کلاه‌برداری کالا و ۲۰ سال را نیز برای کلاه‌برداری اینترنتی در زندان خواهد ماند.

دادستان منهتن (Manhattan) بعد از این ماجرا تاکید کرده که سرمایه‌گذاران باید کاملا خود را آموزش‌دیده کنند تا در دام این گونه کلاه‌برداری‌های رمز ارزی گرفتار نشوند. ویلیام سوئینی (William Sweeney)، دستیار مدیر مسئول اف بی آی در این باره افزوده است که سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در هر زمینه‌ای باید نهایت تحقیق خود را انجام دهند و اگر چیز مشکوکی را دیدند، حتما به مقامات گزارش دهند.

در همین ماه بود که بنیان‌گذار کلاه‌برداری Gemcoin نیز به ده سال زندان متهم شد. او که با یک کلاه‌برداری ۱۴۷ میلیون دلاری فرار کرده بود، سرانجام به دام قانون افتاد و دستگیر شد. نظر شما چیست؟ چه درس‌هایی از ماجرای این تریدر آمریکایی می‌گیریم؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source

https://coiniran.com/?p=43454
دکمه بازگشت به بالا