ایستگاه خبر

CryptoFED به‌عنوان نخستین DAO قانونی در آمریکا شناخته شد

CryptoFED از سوی دفتر امور ایالتی وایومینگ به‌عنوان نخستین سازمان غیر متمرکز مستقل یا DAO در آمریکا به‌رسمیت شناخته شد. سازمان CryptoFED انحصارا بر ایجاد یک نظام پولی مقاوم در برابر نوسانات بازار فعالیت می‌کند.

این رویداد مهمی برای این شرکت و راهکارهای حکمرانی غیرمتمرکز به‌شمار می‌رود. به بیان ساده‌تر این رخداد بیانگر آن است که آمریکا سازمان‌های مبتنی بر راهکارهای نوآورانه را حتی درصورت غیرمترکز بودن به‌رسمیت خواهد شناخت.

وایومینگ نخستین ایالت حامی DAO در آمریکا است

سازمان غیر متمرکز مستقل یا DAO راهی برای سازماندهی یک جامعه کاربری از طریق فناوری بلاک‌چین است، این راهکار بی‌نیاز از یک پیکر مدیریتی منسجم برای رای‌گیری‌ها و یا اجرای پروژه‌ها، قادر به تصمیم‌گیری است.

اعضای یک DAO‌‌ به کمک مکانیسم‌های متنوع رای‌گیری که به‌طور پیش‌فرض در قراردادهای هوشمند کدگذاری شده‌اند، تصمیم‌گیری نموده و تصمیمی که از حمایت بیشتری برخوردار باشد اجرا خواهد شد. در راهکارهای DAO هر فرد می‌تواند چندین رای صادر کند، اما تعداد دفعات رای به میزان دارایی افراد وابسته است، در نتیجه قدرت تصمیم‌گیری به‌نوعی با ثروت رابطه‌ی مستقیمی دارد.

سازوکار CryptoFed چگونه است؟

فعالیت CryptoFed DAO برپایه‌ی دو توکن است. توکن اول Ducat نام داشته و برای تراکنش‌های روزانه، ذخیره‌ و حفاظت از دارایی‌ها در برابر نوسانات دلار استفاده می‌گردد.

شاید شما فکر هم کنید Ducat نوعی استیبل‌کوین است، اما این توکن فاقد هرگونه وجه التزام یا پشتیبان فیات است، به‌علاوه تعداد توکن‌های در گردش آن نیز محدود بوده و از پیش تعیین شده است. CryptoFed در سایت خود اظهار داشتند:

«با استفاده از یادگیری ماشینی و نظریه‌ی کنترل خطی بر داده‌های آن‌چین (درون-زنجیره‌ای)، می‌توان قیمت بازار را مدیریت نمود.»

CryptoFED به‌عنوان نخستین DAO قانونی در آمریکا شناخته شد

دومین توکن Locke است، Locke که یک توکن حکمرانی‌ست به‌نوعی طراحی شده است تا توسط افراد شرکت‌کننده در DAO به‌کار گرفته شود تا از پایداری Ducat اطمینان حاصل گردد.

DAO تضمین کرده است که صدور این دو توکن کاملا از طرح «Token Safe Harbor Proposal 2.0» که توسط سرپرست‌ کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) آمریکا مطرح شده است، پیروی نماید.

CryptoFED امیدوار است تا این توکن‌ها از سوی تاجرها و اشخاصی که به کسب و کارهای همتابه‌همتا (P2P) مشغول‌اند، مورد استقبال واقع گردد. هدف کلی این DAO حفاظت از قدرت خرید مشتریان در مقابل تنزل ارزش دلار آمریکا است.

پیشنهاد مطالعه: ویدیو آموزش کیف پول کوینومی (Coinomi) + دانلود

Source

https://coiniran.com/?p=46392
دکمه بازگشت به بالا