ایستگاه خبر

گروه آمبر و جمع‌آوری کمک مالی 300 میلیون دلاری

گروه آمبر (Amber Group) اعلام کرد مشتریانی که تحت تأثیر سقوط FTX قرار گرفته‌اند وجوه خود را به دست خواهند آورد.

این پلتفرم ارز دیجیتال با حمایت شرکت سنگاپوری تماسک (Temasek) دوره سرمایه‌گذاری 300 میلیون دلاری خود را تکمیل کرد و گفت این پول به مشتریانی که از سقوط FTX آسیب دیده‌اند توزیع داده خواهد شد.

این شرکت که به دلیل ادامه بازار نزولی با مشکلات شدیدی مواجه بود، اخیراً صرافی سنگاپوری Sparrow Holdings را خریداری کرده است.

تلاش برای جبران خسارت مال‌باختگان

همانطور که در توییتر اعلام شد، جمع‌آوری کمک‌های مالی سری C توسط Fenbushi Capital US انجام شد. گروه آمبر گفت که این اقدام نشان دهنده اعتماد سرمایه گذاران” به عملیات شرکت و تعهد به همکاری با پلتفرم علیرغم مشکلات اخیر آن است.

به عنوان بخشی از آینده، سازگاری و محافظت از مشتریان خود درمحیط این بازار چالش‌برانگیز همواره برای ما مهم بوده است.

وجوه حاصل از آخرین دور سرمایه‌گذاری، به مشتریانی می‌رسد که به دلیل سقوط FTX در این پلتفرم متضرر شده‌اند.

گروه آمبر قصد داشت 100 میلیون دلار دیگر را در اوایل این ماه جمع‌آوری کند، اما با وجود زمستان کریپتویی (crypto winter) توانست تنها نیمی از این مبلغ را تکمیل کند.

این سازمان که تا چند ماه قبل، بیش از 1000 کارمند داشت، برای کاهش هزینه‌های خود مجبور شد تیمش را کوچک کند و در ماه سپتامبر نزدیک به 10 درصد از کارمندان خود را اخراج کرد، روندی که در دسامبر هم ادامه داشت.

علاوه بر این، گروه آمبر برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، حقوق کارمندانش را کاهش داد و به تعدادی از همکاری‌ها و روابط خود خاتمه بخشید، از جمله شراکتش با تیم محبوب فوتبال بریتانیا – چلسی اف سی. مایکل وو همچنین اشاره کرد که ممکن است همکاری با اتلتیکو مادرید نیز متوقف شود.

مرگ غیرمنتظره بنیان‌گذار گروه آمبر، تیانتیان کولاندر، اتفاق تکان‌دهنده دیگری برای این سازمان بود. تاجر هنگ‌کنگی معروف به “TT” که به طور مرموزی در سن 30 سالگی از دنیا رفت.

اخیراً گروه آمبر به منظور ارائه انواع محصولات و راه‌حل‌های مربوط به دارایی‌های دیجیتال به مشتریانش، صرافی ارزهای دیجیتال Sparrow Holdings را خریداری و در ماه اوت مجوز موسسات پرداخت را از اداره مالی سنگاپور دریافت کرد.

پیشنهاد مطالعه: صرافی‌های متمرکز و خطراتی که برای سرمایه کاربران دارند.

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا