ایستگاه خبر

آیا زمان مرگ آلتکوین ها (رمز ارز های غیر از بیت کوین) رسیده است؟

پس از ماه های خونین بازار رمز ارز ها، بیت کوین بلاخره حرکت صعودی خود را آغاز کرد اما بقیه بازار همچنان زمین گیر مانده. این اتفاقات چطور ارزیابی می شوند؟

کسی که با بازار رمز ارز ها آشنا نیست با خواندن اخبار قیمت بیت کوین تصور می کند که سرمایه گذاران هفته خوبی را پشت سر گذاشته اند. هفته گذشته قیمت بیت کوین ۱۸٪ افزایش یافت و در محدوده ی ۷۴۰۰ دلار آرام گرفت. این اتفاق خوبی است؛ اما بیت کوین با قدرت نماییِ اخیر خود، آشفتگی در بازار رمز ارز ها را نمایان کرد. بسیاری از دیگر رمز ارز ها در شرایطی متفاوت با بیت کوین، غرق در خون هستند.

بیشتر بخوانید: افزایش چشمگیر حجم قرارداد های آتی (Future) رمز ارز بیت کوین نشانه چیست؟

آیا زمان مرگ آلتکوین ها (رمز ارز های غیر از بیت کوین) رسیده است؟
altcoins are dying/ Source

آلتکوین ها غرق در حمام خون هستند

این هفته برای سرمایه گذاران رمز ارز ها پر فراز و نشیب بود. با اینکه بیت کوین به سرعت در حال رشد بود، آلتکوین ها در حال مرگ هستند؛ حد پایین قیمت و حجم مبادلات هر روز کمتر می شود. همچنان که گروه های تریدینگ تلگرام از افراد نابلد و بی تجربه پر می شود، سطوح حمایتیِ مرسوم سقوط می کنند و قیمت ها خرد می شوند.

حتی نمودار های هفتگی که سود و زیان در آن ها به راحتی توسط حوادث خاص از بین می روند، مانع دیدن تصویر وضعیت واقعی آلتکوین ها نمی شوند. با این حال نمودار ماهانه، تصویر واضح تری در اختیار ما قرار می دهد. علاوه بر بیت کوین، استلار (stellar) و کاردانو (cardano) صعودی هستند، اما تقریبا ارزش هر رمز ارز دیگری به شدت کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید: تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین ، اتریوم ، لایت کوین و بیت کوین کش

در حال حاضر بیت کوین حدود ۴۵٪ از بالاترین قیمت خود در ماه آوریل پایین تر است. بخشی از این تاخیر در بازگشت به اوج قیمت به نگرانی درمورد مجوز SEC برای ETF نسبت داده می شود. در مقابل، افزایشِ روزافزونِ سازگاری سازمان های مختلف با بیت کوین را داریم. این اتفاقات نشان می دهد زمانی که بیت کوین تقویت می شود بقیه بازار مهجور می ماند. هرچند این استدلال، کاهش ارزش چند روز اخیر آلتکوین ها را می تواند توجیه کند، اما دلیلی بر روند نزولی بازار رمز ارز ها از ابتدال سال نیست؛ چراکه، بیت کوین ۶۳٪ از بالاترین قیمتش سقوط کرد که در مقایسه با دیگر رمز ارز های بزرگ نسبتی مشابه دارد.

آیا زمان مرگ آلتکوین ها (رمز ارز های غیر از بیت کوین) رسیده است؟
altcoins are dying/ Source

پول هوشمند (smart money) کوین های به درد نخور را پس می زند

ریپل (Ripple) و ترون (tron) ۸۸٪، کاردانو ۸۷٪ و دش (dash) ۸۵٪ از بالاترین قیمت شان افت کردند. در دوره ی جنون ماه ژانویه، زمانی که قیمت آلتکوین ها به شدت رشد کرد، فروپاشی شروع شده بود. در آن زمان، برخی رسانه ها تذکر دادند که بسیاری از سرمایه گذارانِ رمز ارز ها مفاهیم پایه ای را به خوبی درک نکرده اند. به جای آنکه ارزش کوین نسبت به حجمِ در گردش تنظیم شود، سرمایه گذاران قیمت هر سکه را ثابت نگه می داشتند.

تجدید قوای بیت کوین و عدم توانایی همراهی آلتکوین ها با آن باعث از میدان به در شدن سرمایه گذاران تازه وارد و ورود پول هوشمند به بازار می شود. با اینکه قیمت آلتکوین ها به شدت افت کرده است به نظر نمی رسد صاحبان پول هوشمند علاقه ای به آنها داشته باشند. صاحبان این نوع از پول ها ممکن است محتاط باشند اما ساده لوح نیستند.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود. داده های مربوط به بازار و ارز های رمزنگاری شده فقط برای اهداف آموزشی ارائه شده اند و نباید به عنوان مشاوره تجاری مورد استفاده قرار گیرند.

Source & image

https://coiniran.com/?p=22914
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x