ایستگاه خبر

آلتکوین‌‌ها دلیل یک سوم کل مصرف انرژی استخراج رمزارز‌ها

یک تحلیل در مورد ۲۰ دارایی رمزارز بزرگ به لحاظ ارزش بازاری مشخص کرد که استخراج بیتکوین ۶۶ درصد از مصرف انرژی را به خود اختصاص داده است.

محققان در دانشگاه فنی مونیخ قانون گذاران را تشویق می‌کنند که هنگام لحاظ کردن اثرات محیط زیستی استخراج رمزارز، فراتر از بیتکوین بنگرند. بنا به گزارش خبرگزاری CoinTelegraph درباره انتشار ۴ آگوست مجله علمی ژول، محققان مشخص کردند که استخراج بیتکوین ۶۶ درصد از مصرف انرژی ۲۰ رمزارز بزرگ به لحاظ ارزش بازار را به خود اختصاص داده است. در این گزارش علمی بیان شده:

“بر اساس الگوریتم‌‌های اساسی، نرخ‌‌های هش کنونی و دستگاه‌‌های استخراج نتیجه گرفتیم که دو سوم از مصرف انرژی مربوط به بیتکوین است و بقیه رمزارز‌های مورد مطالعه یک سوم دیگر را مصرف می‌کنند. این رمزارز‌‌ها ۵۰ درصد به بار مصرف انرژی بیتکوین می‌افزایند، که به تنهایی می‌تواند یک اثر منفی محیط زیستی قابل توجه ایجاد کند.”

استخراج رمزارز سیاره را از بین می برد؟

این مطالعه تأکید دارد که در حالی که مصرف انرژی استخراج رمزارز یک دلیل نگرانی برای مدافعان محیط زیست به حساب می‌آید، اغلب مطالعات در این زمینه فقط به بیتکوین پرداخته‌اند. در این گزارش اشاره شده:

“مصرف انرژی به خودی خود یک مسأله در زمینه‌ی تغییرات اقلیمی به حساب نمی‌آید. البته استخراج رمزارز یک بار غیرمنتظره ایجاد می‌کند که نیازمند منابع اضافی است. افزایش در ساعات اوج بار منابع تولید انرژی ممکن است منجر به اثرات سوئیچینگ سوخت و تغییر شدت انتشارات آلاینده محلی شود و از این رو اثرات مخرب محیط زیستی را شدت بخشد.”

البته شاهد آن هستیم که بخش عمده‌ای از انرژی برای استخراج بیتکوین از منابع انرژی تجدید‌پذیر تولید می‌شود. بنا بر گزارشی در دسامبر ۲۰۱۹ از سوی موسسه پژوهشی CoinShares، تقریبا ۷۳ درصد از انرژی مصرفی استخراج بیتکوین از منابع انرژی تجدیدپذیر تولید می‌شود.

همچنین بنا بر این مطالعه، یک راه‌حل دیگر برای کاهش اثرات محیط زیستی می‌تواند استقرار عملیات استخراج در نزدیکی میادین نفتی و استفاده از گاز‌‌های متصاعد در فرآیند استخراج نفت باشد. این راه‌حل بخش زیادی از بار اضافی به منابع انرژی خاص را جبران می‌‌کند.

https://coiniran.com/?p=40534
دکمه بازگشت به بالا