ایستگاه خبر

افزایش ۱۰۰۰۰ درصدی قیمت آلتکوین های برتر طی سه سال گذشته

در حالی که از ابتدای سال 2018 شاهد وضعیت نزولی بازار رمزارز ها بوده ایم اما رشد چشمگیر قیمت آلت کوین های برتر در مقایسه با قیمت های سال 2015 قابل توجه است.

به گزارش کوین ایران و به نقل از news.bitcoin، از اواخر سال ۲۰۱۷ با کاهش شدید قیمت رمزارز ها روبرو بوده ایم. کاهشی که تاکنون نیز ادامه داشته و هنوز گام های اصلاحی را تکمیل نکرده است. ریزش های رخ داده بی سابقه ترین کاهش قیمت از سال ۲۰۱۴ می باشد. علی رغم وضعیت نزولی بازار، رشد قابل توجه قیمت رمزارز ها در طی سه سال گذشته انکار ناپذیر می باشد. بررسی افزایش قیمت ها در طی این سه سال می تواند علتی برای شرایط کنونی باشد. هنگامی که Bitcoin به بالا ترین قیمت خود در زمستان سال گذشته رسید، رشد بیش از ۳۰۰۰ درصدی را نسبت به ۱۷ ام ماه مه سال ۲۰۱۵ تجربه کرده بود. همچنین قیمت آلتکوین ها بین ۹۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ درصد رشد داشته است.

رشد 10000 درصدی آلت کوین ها طی سه سال گذشته
top-altcoin-markets-of-2015-gain-1000-in-3-years/src: shutterstock

بیشتر بخوانید: تفاوت بین رمزارز، ارز دیجیتال، توکن و آلتکوین در چیست؟

افزایش ۳۳۰۰ درصدی قیمت بیت کوین در سه سال اخیر

رشد قیمت بیت کوین
Bitcoin-Price-Growth/src: Shutterstock

با مقایسه قیمت فعلی بیت کوین با وضعیت قیمت سه سال پیش از آن، متوجه رشد قیمت ۳۳۰۰ درصدی می شویم. قیمت این رمزارز از ۲۳۷ دلار به قیمت فعلی که حدود ۸۰۰۰ دلار می باشد، افزایش پیدا کرده است. مطابق داده های سایت CoinMarketCap در ۱۷ ماه می ۲۰۱۵ ارزش کل رمزارز Bitcoin برابر رقم ۳۳۵۴۵۹۷۵۵۵ بوده است. رقمی که در مقابل ارزش فعلی اصلا به چشم نمی آید. نمودار زیر، ارزش کل رمزارز بیت کوین را در سال های گذشته نشان می دهد. همان طور که در نمودار نمایان است، ارزش کل بازار بیت کوین (total market capitalization) با رشد چشمگیری همراه بوده است.

 

بیشتر بخوانید: معرفی سایت CoinMarketCap برای مبتدیان

رشد قیمت ۱۰۰۰۰ درصدی چهار آلتکوین برتر نسبت به سال ۲۰۱۵

هر چند افزایش قیمت بیت کوین از سال ۲۰۱۵ تا کنون خیره کننده می باشد اما باید توجه داشت که قبل از این رشد، یک دوره نزولی بلند مدت را پشت سر گذاشته بود. در اواخر سال ۲۰۱۳ قیمت بیت کوین رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. ماه ها پس از آن رشد خیره کننده، شاهد روند نزولی بیت کوین بودیم. افزایش شدید قیمت در سال ۲۰۱۳ را به عنوان اولین رشد قابل توجه بیت کوین در راستای گسترش و معرفی دنیای رمزارز ها می شناسند.

رشد قیمت 10000 درصدی چهار آلتکوین برتر نسبت به سال 2015
BTC-USD-Price-Chart/src: coinmarketcap

وضعیت ریپل و لایت کوین از سال ۲۰۱۵ تاکنون

در ماه مه سال ۲۰۱۵ ریپل (XRP) از نظر ارزش کل سرمایه، جایگاه دوم را در بین رمزارز های موجود در اختیار داشت. در آن زمان قیمت ریپل برابر ۰.۰۰۶۵۳۴ دلار و ارزش کل بازار آن در حدود ۲۰۸.۵ میلیون دلار بوده است. در طی سه سال قیمت آن به رقم فعلی ۰.۶۶۶۷ دلار و ارزش کل بازار آن در حدود ۲۶.۱ میلیارد دلار رسیده است. این ارقام بیانگر رشد ۱۰۱۰۵ درصدی Ripple در سه سال گذشته می باشد.

chart 33
Ripple-Chart/src: coinmarketcap

بیشتر بخوانید: آشنایی با ریپل؛ شبکه پرداخت فراملی بلاکچین

رمزارز لایت کوین (LTC) با ارزش کل ۵۷.۷ میلیون دلار جایگاه سوم را در ماه مه سال ۲۰۱۵ به خود اختصاص داده بود. این رمزارز پایه نیز رشد حدودا ۹۰۰۰ درصدی را تجربه کرده و از قیمت ۱.۴۵ دلار در سال ۲۰۱۵، به قیمت فعلی ۱۳۲ دلار رسیده است. لایت کوین در حال حاضر با ارزش کل ۷.۵ میلیارد دلار در رده ی ششم سایت CoinMarketCap قرار دارد.

نمودار لایت کوین
Litecoin-Chart/src: coinmarketcap

۱۲۰۰۰ درصد رشد برای دش و استلار

رمزارز دش (DASH) در ۱۷ ماه مه سال ۲۰۱۵ جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده بود. در آن زمان قیمت دش برابر ۳ دلار و ارزش کلی آن در حدود ۱۶ میلیون دلار بوده است. در حال حاضر ارزش کلی این رمزارز برابر با ۳ میلیارد می باشد که این رقم DASH را در جایگاه دوازدهم قرار داده است. دش با رشد ۱۲۶۷۰ درصدی خود، هم اکنون در حدود قیمت ۳۸۰ دلار معامله می شود.

نمودار دش
Dash-Chart/src: coinmarketcap

بیشتر بخوانید : طاعون قیمت برای بازار رمزارز ها (تحلیل بازار)

استلار (Stellar) نیز رشد چشمگیر ۱۱۸۶۰ درصدی را ثبت کرده است. در سال ۲۰۱۵ این رمزارز در جایگاه پنجم و هم اکنون در جایگاه هشتم از نظر ارزش کل سرمایه در بین سایر رمزارز ها می باشد. قیمت استلار از ۰.۰۰۲۶۰۹ دلار به رقم فعلی ۰.۳۱۲۰۴۸ رسیده است. همچنین ارزش کل سرمایه این رمزارز از ۱۲.۵ میلیون دلار سال ۲۰۱۵ تا حدود ۵.۸ میلیارد دلار رشد کرده است.

نمودار استلار
Stellar-Chart/src: coinmarketcap

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

مطالب مرتبط:

محبوب ترین و منفور ترین ارز های رمزنگاری شده کدامند؟

شش آلتکوین که باید بشناسید

آموزش تحلیل تکنیکال و بنیادین برای رمزارز ها

https://coiniran.com/?p=21283
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x