ایستگاه خبر

آلفا فایننس با کمک بند پروتکل و چین‌لینک گردآورنده‌ی اوراکل Alpha را راه‌اندازی می‌کند

آلفا فایننس فیدهای قیمت را از منابع مختلف گرد هم می‌آورد و ادغام می‌کند. آلفا فایننس، گردآورنده‌ی اوراکل Alpha  را راه‌اندازی می‌کند تا قیمت‌ها از چندین منبع خبرخوان دریافت شود. این نسخه با کمک داده‌های بند پروتکل (Band Protocol) و چین‌لینک (Chainlink) راه‌اندازی می‌شود و منابع دیگری مانند Uniswap V3’s TWAP و API3 قرار است امسال اضافه شوند.

بنیانگذار آلفا فاینانس، توضیح داد که جمع‌آوری فید قیمت، داده‌ها را قابل اعتمادتر می‌کند و به بهبود امنیت Alpha Finance کمک می‌کند. او گفت:

«گردآورنده‌ی اوراکل Alpha به میزان قابل توجهی قابلیت اطمینان داده‌ها را افزایش می‌دهد، انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری dAppها را بیشتر می‌کند و با محدود کردن اثرات احتمالی دستکاری قیمت و مداخله در این صنعت، امنیت را نیز بهبود می‌بخشد.»

اوراکل داده‌ها یک قطعه اصلی از پازل DeFi است. آن‌ها داده‌های واقعی و APIهای مربوط به قراردادهای هوشمند را بهم متصل می‌کنند.

در گذشته، پروژه‌های DeFi مانند Alpha Finance فقط به یک اوراکل اعتماد می‌کردند که در صورت پایین آمدن منبع یا دستکاری آن، خطراتی را به همراه داشت. برخی از برنامه‌های DeFi به دنبال حل این مشکل با ادغام چندین اوراکل از چندین بلاکچین بوده‌اند، گرچه اختلافاتی را به دنبال داشت و خرابی اوراکل‌ها منجر به ضررهای چندین میلیون دلاری هک DeFi در طی سال گذشته شد.

آلفا فایننس امیدوار است با جمع‌آوری داده‌ها، سازگاری و قابلیت اطمینان داده‌های مورد استفاده خود را بهبود بخشد.

اوراکل‌ها برای آلفا فاینانس، که بیشتر به دلیل ارائه‌ی پیشنهادات بهره‌وری محصول شناخته شده، ضروری است. در ابتدا برای DeFi، این پروژه به کاربران اجازه می‌دهد درصدی از نقدینگی را قرض بگیرند و سودی را که از طریق محصول Alpha Homora کسب می‌کنند افزایش دهند.

برنامه‌های آینده آلفا فایننس

DeFi با رشد ۸۵ میلیارد دلاری ارزش امروز در اکوسیستم، به سرعت رشد کرده است. از این ۸۵ میلیارد دلار، آلفا تقریباً ۱.۳۵ میلیارد دلار سهم دارد. این نرخ رشد منجر به راه‌‌اندازی توکن‌های جدیدی شده است که می‌تواند با استفاده از اوراکل داده‌های منفرد برای برنامه‌ها مشکل ایجاد کند.

گردآورنده‌ی اوراکل Alpha حداکثر از سه اوراکل داده برای یک دارایی استفاده خواهد کرد. بنیانگذار این شرکت به Crypto Briefing گفت که وقتی اوراکل‌ها ادغام شوند، در زنجیره‌های دیگری جز اتریوم هم کار خواهد کرد. او گفت:

“هنگامی که گردآورنده‌ی اوراکل Alpha در چندین اوراکل داده ادغام شد، Alpha Finance می‌تواند در سایر زنجیره‌ها نیز فعالیت کند و ادامه کار را با پروتکل Band و Chainlink به طور یکپارچه در زنجیره جدید بدون نیاز به ایجاد زیرساخت‌ های جدید پیش ببرد.»

آلفا فایننس سال گذشته در لایه‌‌ی پایه‌ی DeFi راه‌‌‌اندازی شد اما اخیراً در زنجیره‌ی هوشمند باییننس به کار خود ادامه می‌دهد. در آن زمان، اعضای این تیم اظهار داشتند که به سمت «آینده چند زنجیره‌‌ای» با زنجیره‌های بیشتر و راه‌حل‌های لایه ۲ پیش می‌روند.

Alpha Homora اولین محصول این پروژه است و سایر محصولات نیز در آینده عرضه می‌شوند. یکی دیگر از این موارد، AlphaX، امیدوار است از چندین محصول ابتکاری در DeFi رونمایی کند.

 

پیشنهاد مطالعه: اوراکل (Oracle) چیست؟

Source

 

https://coiniran.com/?p=45592
دکمه بازگشت به بالا