ایستگاه خبر

به تعویق افتادن محکومیت رهبر منتسب به طرح پانزی OneCoin

یکی از چهره های کلیدی که گفته می شود نقش مهمی در کلاه‌برداری گسترده OneCoin داشته است، بار دیگر تاریخ محکومیت خود را به تعویق انداخت.

انتظار می رفت که کنستانتین ایگناتوف روز چهارشنبه محکوم شود. اما به گزارش خبرگزاری Coindesk، آدری استراوس، دادستان ایالات متحده، خواستار انتقال این تاریخ به چهار ماه بعد شد زیرا همکاری ایگناتوف با دادستان‌ها هنوز در جریان است. به نظر می رسد با این درخواست موافقت شده است، چرا که که قاضی ادگاردو راموس در دادگاه منطقه‌ای جنوبی نیویورک در حال حاضر ریاست یک پرونده متفاوت را در همین بازه زمانی بر عهده دارد.

هنوز هیچ حکم رسمی درباره این پرونده ثبت نشده است. ماه گذشته، چهار سند مهر و موم شده در تاریخ ۱۶ ژوئن ، مربوط به ایگناتوف و طرح پانزی OneCoin ثبت شد. ایگناتوف در ماه مارس ۲۰۱۹ به دلیل مشارکت در طرح پانزی معروف توسط دادستان‌های ایالات متحده در نیویورک دستگیر شد. گفته می شود که این طرح کلاهبرداری، چند میلیارد دلار را از سرمایه گذاران سرقت کرده است.

او متهم است که دستیار روژا ایگناتووا، رهبر ارشد OneCoin، بوده که هم اکنون در حال فرار از اجرای حکم خود است. وی همچنین برادر اوست. وی با وجود اعتراف به چندین فقره پولشویی احتمالا با ۹۰ سال حبس مواجه است. یک هئیت منصفه در نوامبر ۲۰۱۹، وکیل OneCoin را به اتهام پولشویی به ارزش ۴۰۰ میلیون دلار در این طرح کلاهبرداری محکوم کرده بود. البته اعترافات و شهادت‌های کنستانتین و همکاری وی با دادستان‌ نقش مهمی در محاکمه وی خواهد داشت.

https://coiniran.com/?p=39971
دکمه بازگشت به بالا