ایستگاه خبر

هکر آلبریج 465 هزار دلار از وجوه دزدیده‌شده کاربران را بازگرداند

مدت کوتاهی پس از سرقت 573000 دلار رمزارز از آلبریج هکر پیشنهاد «پاداش کلاه سفید» را پذیرفت و 1500 BNB را پس داد.

به نظر می‌رسد این هکر که حدود 573000 دلار از پل چند-زنجیره‌ای آلبریج سرقت کرده بود، پیشنهاد پاداش و مصونیت قضایی را پذیرفته است و بخش قابل توجهی از وجوه سرقت شده را بازگردانده است.

در 3 آپریل (14 فروردین)، آلبریج توییت کرد که پیامی از یک فرد دریافت کرده و 1500 BNB به ارزش حدود 465000 دلار به این پروژه بازگردانده شده است.

آلبریج گفت که پول باقی‌مانده به عنوان «پاداش کلاه سفید» برای فرد در نظر گرفته می‌شود. اطلاع داده شد که «BNBهای دریافت شده» به استیبل کوین بایننس USD تبدیل شد.

هک آلبریج

اولین بار شرکت امنیتی بلاکچین پک‌شیلد (Peckshield) از این حمله هکری خبر داد. این شرکت در توییتر به آلبریج هشدار داد که قیمت مبادلات استخرهای زنجیره‌ای BNB توسط فردی که هم به عنوان تأمین‌کننده نقدینگی و هم به عنوان مبادله‌کننده عمل می‌کند دستکاری شده است.

پس از کشف این باگ، آلبریج پیشنهادی را به مهاجم ارائه کرد که در ازای برگرداندن بخش عمده وجوه و دریافت پاداش، از هرگونه عواقب قانونی مصون بماند.

آلبریج  هنوز ارزش دقیق توکن‌های به سرقت رفته را به اطلاع عموم نرسانده است. با این حال، شرکت امنیتی بلاکچین CertiK تخمین زده است که این مبلغ نزدیک به 550000 دلار است. اما پک‌شیلد معتقد است این سوء‌استفاده منجر به سرقت تقریباً 573,000 دلار ارز دیجیتال از جمله 282,889 دلار در BUSD و 290,868 دلار قیمت Tether شده است.

پس از این هک، آلبریج نشان داد که به طور فعال پول نقد سرقت‌شده را تعقیب و با بسیاری از سازمان‌ها برای بازیابی سودهای غیرقانونی همکاری می‌کند.

یکی از طرف‌هایی که به دعوت همکاری برای یافتن وجوه پاسخ داد، BNB Chain بود که در توییتی به تاریخ 2 آوریل گفت که حداقل یکی از افراد مسئول این حمله را از طریق استفاده از تجزیه و تحلیل روی زنجیره شناسایی کرده است.

 

پیشنهاد مطالعه: بررسی پروژه‌های کلاهبرداری و اسکم‌ در حوزه‌ی رمز ارزها

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا