ایستگاه خبر

امضای یک قرارداد بلاک چینی میان علی بابا و بزرگترین شرکت ترابری دریایی چین

چاینا مرچنس پورت، بزرگترین شرکت ترابری دریایی چین در تاریخ ۲۸ مه دست به انعقاد قرارداد همکاری مشترک با گروه علی بابا و یکی از شرکت‌های وابسته به آن به نام انت فایننشال (Ant Financia) زده است. طرفین با امضای این قرارداد به دنبال توسعه‌ی یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین برای بهره‌برداری در بخش‌های مختلف مدیریت بندرگاهی هستند.

بنابر آنچه رسانه‌های محلی گزارش کرده‌اند، این پلتفرم قرار است به خریداران، فروشندگان، شرکت‌های لجستیک، بانک‌ها، گمرکات و نهادهای مالیاتی اجازه دهد که بتوانند تراکنش‌های صادرات و واردات را بدون تماس انجام دهند.

علاوه بر این، دو شرکت یادشده با این اقدام، باز شدن پای فناوری بلاک چین به صنعت ترابری دریایی و مدیریت بنادر را تسهیل می‌کنند. هدف آن‌ها این است که در نهایت به اولین بندر دیجیتال بلاک چینی جهان که دارای یک شبکه‌ی باز همکاری است، تبدیل شوند.

آن‌طور که پیداست این بندر دیجیتال، قرار است به یک گره مرکزی مبدل شود که تمامی معاملات تجاری بین‌المللی و صنعت لجستیک را به هم متصل می‌کند. گفتنی است در اسناد این پروژه بر لزوم پیاده‌سازی یک طرح به‌اشتراک‌گذاری داده با کمک فناوری بلاک چین تاکید شده است.

چاینا مرچنس و علی بابا امیداورند که بتوانند با همکاری مشترک خود به ترویج ایده‌های نوآورانه و روزآمدسازی مدل‌های کسب‌وکاری بنادر کمک کنند.

Source

https://coiniran.com/?p=39162
دکمه بازگشت به بالا