ایستگاه خبر

بنیانگذار علی بابا بر اهمیت رمزارزها در کشورهای در حال توسعه تاکید کرد

بنیانگذار علی بابا، جک ما، در سخنرانی خود در دومین اجلاس مالی Bund که در ۲۴ اکتبر در شانگهای برگزار شد، بر اهمیت ارزهای دیجیتال تاکید کرد.

دومین ثروتمند چین اظهار داشت که ارزهای دیجیتال می‌توانند مفهوم ارز را از نو تعریف کنند، به همان روشی که اپل تلفن‌های همراه را به روش جدیدی تعریف کرد و برقراری تماس تلفنی تنها یکی از کارکردهای آن‌ها حساب می‌شود: «حتی اگر عملکرد اصلی ارز هنوز وجود داشته باشد، باز هم ارزهای دیجیتال مفهوم ارز را دوباره تعریف می‌کنند. درست مثل اینکه اپل تلفن‌های همراه را از نو تعریف کرد.»

این میلیاردر متقاعد شده است که رمزارز می‌تواند در کشورهای در حال توسعه مورد توجه قرار گیرد. او همچنین اظهار داشت که فکر کردن در مورد ایجاد یک سیستم مالی جدید پیرامون ارزهای دیجیتال «ضروری» است تا بتواند نقش مهمی در تجارت جهانی داشته باشد: «باید به چگونگی ایجاد یک سیستم مالی جدید از طریق ارز دیجیتال فکر کرد، به آینده‌ای برای جهان فکر کرد، در مورد چگونگی تجارت جهانی فکر کرد و در مورد چگونگی استفاده جهان از آن فکر کرد.»

علی بابا از مدت‌ها پیش طرفدار بلاک‌چین بوده است. طبق گزارشی که در ماه سپتامبر توسط KISSPatent منتشر شد، تخمین زده می‌شود که علی بابا بیشترین میزان اختراع ثبت شده مربوط به بلاک چین را حتی بیشتر از IBM، Bank of America، Mastercard و Craig Wrights’ nChain داشته باشد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41696
دکمه بازگشت به بالا