ایستگاه خبر

برگزاری یک نظرسنجی جهانی مبتنی بر بلاک‌چین در مورد ویروس کرونا

الگورند (Algorand)، پلتفرم رمزارزی اثبات سهام با برگزاری یک نظرسنجی جهانی درصدد است پایگاه‌داده‌ای باز و شفاف برای گردآوری وضعیت شیوع، علائم و مناطق درگیر با بیماری کووید ۱۹ راه‌اندازی کند.

این شرکت در تاریخ ۲۷ مارس طی توییتی اعلام کرد که اپلیکیشن نظرسنجی‌اش با نام IReportCovid را به یک مخزن داده‌ی جهانی متصل کرده که به صورت بلادرنگ و لحظه‌به‌لحظه با آخرین اطلاعات مرتبط با ویروس کرونا به‌روز می‌شود.

الگورند در یک پست وبلاگی نوشته است که ین طرح ابتکاری می‌کوشد تا خلا دسترسی به داده‌های بلادرنگ در بحبوحه‌ی شیوع کرونا را پر کند. گفتنی است پاسخ‌های درج شده در این نظرسنجی به بلاک‌چین الگورند ارسال می‌شوند تا دسترسی دائمی به داده‌ها امکان‌پذیر باشد.

بنابر اعلام الگورند، شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی نمی‌توانند اطلاعات به‌اشتراک گذاشته خود را حذف یا اصلاح کنند و تنها قادرند با تغییر شرایط، به دفعات دلخواه، پاسخ‌های خود را به‌روز کنند. به این ترتیب، افرادی که به ویروس مبتلا نشده‌اند، تشویق به مشارکت و به‌روزرسانی وضعیت خود می‌شوند.

در این نظرسنجی، اطلاعات پایه افراد از جمله سن، جنسیت و محل زندگی مورد پرسش قرار می‌گیرد. علاوه بر این از آن‌ها پرسیده می‌شود که آیا تاکنون تحت درمان قرار گرفته‌اند یا آنکه آزمایش کرونا از آن‌ها به عمل آمده است یا خیر.

Source

https://coiniran.com/?p=37892
دکمه بازگشت به بالا