ایستگاه خبر

قوانین جدید کریپتو : آلبانی می‌خواهد کانون ارزهای دیجیتال اروپا باشد

آلبانی در پی این است که با مجموعه قوانین جدید کریپتو که استفاده از ارزهای دیجیتالی را قانونی می‌کند، به قطب اصلی بلاکچین اروپا تبدیل شود. پارلمان این کشور اخیراً قوانین جدیدی را تصویب کرد و زمینه را برای رسمیت شناختن و تنظیم این صنعت فراهم آورد.

این لایحه توسط آنیلا دناج وزیر دارایی و اقتصاد به کمیسیون اقتصاد مجلس ارائه شده است. بر اساس گزارش آژانس خبری دولتی ATA این بازارها به بازارهای مالی مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع شده معطوف بودند.

وزیر دارایی و اقتصاد اظهار داشت، پیش‌نویس این قوانین جدید کریپتو با هدف استفاده بهینه از DLT انجام شده است. و همچنین بررسی می‌کند که چگونه کشور می‌تواند طیف وسیعی از خطرات احتمالی را مرتفع کند. این موارد شامل استفاده از ارزهای دیجیتال در طرح‌های پونزی و دخالت در بازار است.

این قانون همچنین خطر پولشویی از طریق استفاده از ارزهای دیجیتال را در نظر گرفته است. برای مقابله با این امر، هر ارائه‌دهنده خدمات دارایی مجازی (VASP) نیاز دارد تا یک سیستم محافظت از ریسک را برای نظارت بر معاملات مشکوک ایجاد کند. دارندگان مجوز قانونی البته باید دستورالعملهای موجود در زمینه جلوگیری از پولشویی از جمله استخدام کارمند با تجربه لازم در این زمینه را رعایت کنند. آلبانی سومین کشوری در اروپا است که قانونی جامع در زمینه تنظیم صنعت ارزهای دیجیتال دارد. دو کشور دیگر مالت و فرانسه هستند که به‌عنوان پیشگامان در این عرصه «جزیره بلاکچین» لقب گرفته‌اند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=39066
دکمه بازگشت به بالا