ایستگاه خبر

Akoin رمزارز ایکان، خواننده و نامزد جایزه گرمی، به زودی راه‌اندازی می‌شود

بنابر گزارش‌های متعدد رسانه‌ای، ایکان، خواننده و نامزد جایزه گرمی در حال ایجاد رمزارز خود (Akoin) است. براساس گزارشی از بلومبرگ، این خواننده در مصاحبه‌ای به این خبرگزاری گفت: ایکوین (Akoin) به‌عنوان واحد پول محلی در توسعه شهر ۲ هزار هکتاری ایکان‌سیتی در سنگال استفاده می‌شود.

ایکان که از سال ۲۰۱۴ در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده و در جامعه کریپتو فعال بوده است، برنامه‌های Akon City را در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد. در اوایل سال جاری، توافقات مربوط زمین با دولت سنگال نهایی شد. Akon City  یک شهر با تم آینده نگرانه-رمزارزمحور خواهد بود که پیش‌بینی می‌شود فاز اول آن قبل از پایان سال ۲۰۲۳ تکمیل شود.

جان کاراس، بنیانگذار ایکوین (Akoin)، جامعه هدف این سکه را نه تنها قاره آفریقا که فراتر از آن دانست و گفت به احتمال زیاد راه‌اندازی آن در اوایل ماه جولای خواهد بود.

Akoin سه فاندر دارد: ایکان، کاراس و لین لیس که به عنوان مدیر ارشد نیز فعالیت می‌کند. کاراس به این خبرگزاری گفت: این سکه به عنوان یک ابزار سودمند ساخته شده است و نه وسیله‌ای برای سرمایه‌گذاری.

انگیزه اولیه Akoin

ایکان، خواننده ۴۷ ساله، به این رسانه‌ خبری گفت چند سال پیش سعی داشته مقداری از ارز سنگال را به یورو تبدیل کند. وقتی صرافی فرانک آفریقای غربی را (CFA) -که در بسیاری از کشورهای فرانسه‌زبان آفریقای غربی از جمله سنگال استفاده می‌شود- نپذیرفت، انگیزه اولیه ساخت Akoin شکل گرفت.

 

Source

https://coiniran.com/?p=39616
دکمه بازگشت به بالا