ایکوین - کوین ایران
مهدی اسدی | 2020.06.22

Akoin رمزارز ایکان، خواننده و نامزد جایزه گرمی، به زودی راه‌اندازی می‌شود

بنابر گزارش‌های متعدد رسانه‌ای، ایکان، خواننده و نامزد جایزه گرمی در حال ایجاد رمزارز خود (Akoin) است. براساس گزارشی از بلومبرگ، این خواننده در مصاحبه‌ای به این خبرگزاری گفت: ایكوین (Akoin) به‌عنوان واحد پول محلی در توسعه شهر 2 هزار هكتاری ایكان‌سیتی در سنگال استفاده می‌شود.

ایکان که از سال 2014 در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده و در جامعه کریپتو فعال بوده است، برنامه‌های Akon City را در سال 2019 اعلام کرد. در اوایل سال جاری، توافقات مربوط زمین با دولت سنگال نهایی شد. Akon City  یک شهر با تم آینده نگرانه-رمزارزمحور خواهد بود که پیش‌بینی می‌شود فاز اول آن قبل از پایان سال 2023 تکمیل شود.

جان کاراس، بنیانگذار ایکوین (Akoin)، جامعه هدف این سکه را نه تنها قاره آفریقا که فراتر از آن دانست و گفت به احتمال زیاد راه‌اندازی آن در اوایل ماه جولای خواهد بود.

Akoin سه فاندر دارد: ایکان، کاراس و لین لیس که به عنوان مدیر ارشد نیز فعالیت می‌کند. کاراس به این خبرگزاری گفت: این سکه به عنوان یک ابزار سودمند ساخته شده است و نه وسیله‌ای برای سرمایه‌گذاری.

انگیزه اولیه Akoin

ایکان، خواننده 47 ساله، به این رسانه‌ خبری گفت چند سال پیش سعی داشته مقداری از ارز سنگال را به یورو تبدیل کند. وقتی صرافی فرانک آفریقای غربی را (CFA) -که در بسیاری از کشورهای فرانسه‌زبان آفریقای غربی از جمله سنگال استفاده می‌شود- نپذیرفت، انگیزه اولیه ساخت Akoin شکل گرفت.

 

Source