ایستگاه خبر

آغاز معاملهٔ رمزارز Akoin در کنیا

معاملهٔ رمزارز Akoin ، کریپتوکارنسی خلق شده توسط خوانندهٔ سنگالی – آمریکایی، ایکان (Akon) در صرافی‌ها آغاز شد.

این رمزارز به عنوان ارز اصلی در شهر ۶ میلیارد دلاری Akon در سنگال نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. کریپتوکارنسی ایکان (AKN) در صرافی رمزارز Bittrex Global از تاریخ ۱۱ نوامبر به معاملات وارد شده است.

رمزارز Akoin همچنین در (Mwale Medical and Technology City (MMTC به عنوان پایلوت Akon City راه‌اندازی شده است.  بنابه توصیف وبسایت آن، MMTC یک کلانشهر ۲ میلیارد دلاری است که مرکز آن یک مجتمع فناوری و پزشکی ۵هزار تخت‌خوابی واقع شده و در شهر کاکامگا (Kakamega) در کنیا قرار دارد.

جولیوس موال، سرمایه‌گذار اصلی Mwale Medical and Technology City در یک مصاحبه با پادکست Blockdown 3.0 گفت که انتظار می‌رود این مجموعه تا پایان سال جاری تکمیل شود. او افزود: «ما می‌خواهیم تا پایان سال ۲۰۲۱ به طور انحصاری از akoin استفاده کنیم.»

وی توضیح داد که در حال حاضر ۳۵هزار سکنه و بیش از ۲هزار فروشگاه وجود دارد و سیستم رمزارز akoin برای همهٔ آن‌ها اجرا خواهد شد. او اطمینان دارد که تا پایان سال آینده بیش از ۲۰هزار کارگر وجود خواهد داشت که به رمزارز akoin حقوق دریافت می‌کنند.

موال ادامه داد: «ما انتظار داریم که از ماه آینده ۳۰هزار معامله انجام دهیم.» پس از ۳۰هزار تراکنش اولیه طی ۳۰ روز، یک کارت اعتباری نیز راه‌اندازی می‌شود تا فروشگاه‌هایی که ویزا (Visa) یا مسترکارت (Mastercard) می‌پذیرند بتوانند akoin هم بپذیرند. سپس سیستم برای تسهیل ۱.۵ میلیون تراکنش در ماه مهیا می‌شود.

در مقابل، هیچگونه شارژ یا کارمزد تراکنشی در اکوسیستم akoin اعمال نخواهد شد. تنها هزینه هنگام خروج از شبکه دریافت می‌شود، به همین خاطر مردم بسیار هیجان‌زده‌اند و می‌خواهند پول زیادی را پس‌اندازی کنند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42040
دکمه بازگشت به بالا