ایستگاه خبر

نگاهی بر چگونگی استفاده از رمزارز در ونزوئلا

در طی دو سال گذشته ، بسیاری از طرفداران بیت کوین در ونزوئلا به هدیه دادن بیتکوین به استارت‌آپ‌ها، نوآوری‌ها و پیشران‌ها پرداخته‌اند، و این کشور کوچک را به عنوان نمونه برجسته پتانسیل این فناوری حفظ کرده‌اند. استارت‌آپ AirTM در حوزه فناوری مالی، در سال ۲۰۱۹ تقریبا ۳۰۰ هزار دلار را به عنوان کمک رمزارزی به ۶۰۸۲۹ کیف پول‌ الکترونیکی تأیید هویت شده اهدا کرد.

این رمزارز‌ها از طرف موجودیت‌هایی چون GiveCrypto، Electric Coin Company و هنرمندی به نام Cryptograffity اهدا شدند. این هنرمند به خبرگزاری Coindesk گفته است:

“برای تشویق و ترغیب کمک‌های رمزارزی، بیشترین کمک، یک تابلوی نقاشی دیواری دریافت می‌کند.”

کمپین جمع‌آوری وجوه این نقاش حجم وسیعی از بیتکوین جمع‌آوری کرد که در کل فقط ۱۲ درصد کمتر از مبالغ اهدا شده توسط AirTM بود. اغلب دارایی‌ها بیتکوین، زی کش و DAI بودند و به طور متوسط هر کمک معادل با ۵ دلار بود. داده های AirTM نشان می دهد که تعداد کمی از کاربران تصمیم به برداشت کمک های مالی رمزنگاری گرفته و در عوض اغلب تصمیم می گیرند که آن را درون سیستم AirTM نگه دارند.

از جمعیت افرادی که به این وجوه دسترسی پیدا کردند، بیش از ۲۰۰۰ ونزوئلایی گفته‌اند که این مبالغ برای خرید مواد غذایی مناسب است. آنها این کار را با کمک AirTM برای گرفتن بولیوار در ازای رمزارز‌های موجود در کیف پول خود انجام دادند. در واقع آن‌ها از کیف پول دیجیتال خود به عنوان یک بانک استفاده کردند. برخی دیگر از آن به عنوان پس انداز استفاده کردند.

حتی مدافعان بیتکوین مثل جرالدو منیزز نیز که مقدار کمی رمزارز را در کیف پول خود نگه داشته است، ترجیح می دهند که بیشتر کریپتو اهدا شده را به عنوان اعتبار AirTM استفاده کند. وی اشاره کرده که از بیتکوین‌های اهدا شده توسط کمپین خیریه، در جهت خرید دارو برای مادرش استفاده کرده است. دارو در کشور ونزوئلا بسیار گران است و باید از خارج از کشور وارد شود. از این رو داشتن سرمایه برای سفارش و پیش خرید امری ضروری است.

این مزیتی است که AirTM ارائه داده است. مشتریان به این بستر اعتماد داشته و می دانند چگونه از آن استفاده کنند.این در حالی است که عده محدودی می دانند که چگونه از کیف پول zcash یا بیت کوین استفاده کنند. حتی اگر کاربران مهارت استفاده از آن‌ها را داشته باشند، ترجیح می دهند بیشتر وجوه خود را با وجود گزینه‌ای برای اعاده و مراجعه به یک شرکت، مدیریت کنند. آن‌ها اصلاً نمی خواهند دارایی بسیار بی ثباتی داشته باشند.

همه این موارد نشان می‌دهد که تقاضای کاربران برای خدمات بیتکوین که توسط یک شرکت فناوری مالی قانونی ارائه شده، وجود دارد. به طور خلاصه، مردم به ارائه دهنده خدمات اعتماد دارند ، حتی اگر گاهی تصمیم بگیرند مقدار کمی از بیت کوین را خودشان نگه‌داری کنند. این ارائه دهندگان خدمات تراکنش با بیتکوین و نقدشوندگی آن را تسهیل می‌کنند.

کاربران دیگر، با نیازهای خاص، به منظور استفاده مستقیم از بیت کوین و تبدیل شدن به بانکدار نمونه خود، نیاز به برنامه ریزی و آماده سازی زیادی دارند.

https://coiniran.com/?p=40010
دکمه بازگشت به بالا