ایستگاه خبر

استخراج اتریوم توسط کارمند فرودگاه ایتالیا در محل کار

براساس گزارش خبرگزاری ایتالیایی Rai News، مقامات ایتالیا یکی از کارمندان فرودگاه را که به‌طور غیرقانونی از شبکهٔ کامپیوتری محل کارش برای استخراج اتریوم (ETH) استفاده می‌کرد دستگیر کردند.

گزارش شده است که این کارمند که در فرودگاه شهر لامزیا ترم (Lamezia Terme) ایتالیا کار می‌کرده، بدافزار ماینینگ را روی سیستم‌های IT فرودگاه نصب کرده است. این کارمند به راه‌اندازی چندین تجهیزات استخراج on-premise در دو اتاق مختلف تجهیزات فنی و سوءاستفاده از زیرساخت‌های IT و برق فرودگاه متهم شد.

این شکاف امنیتی در بخش تاسیسات Sacal Global Solutions، کمپانی مسئول مدیریت چارچوب فنی فرودگاه‌های منطقه کالابریای ایتالیا رخ داده است. گزارش خبرگزاری می‌افزاید که اقدامات تکنسین ۴۱ سالهٔ فرودگاه، سیستم‌های کامپیوتری بک‌اند فرودگاه را در معرض یک شکاف امنیتی قرار داده است.

این فعالیت غیرقانونی توسط تکنسین‌های دیگری برملا شد که بی‌نظمی‌های گوناگونی را مشاهده کردند و موفق به کشف و گزارش بدافزار استخراج اتریوم شدند. با همکاری مدیران فرودگاه، مقامات محلی توانستند مجرم را از طریق دوربین‌های امنیتی اتاق‌ها شناسایی کنند.

در این گزارش به درآمد مجرم از استخراج اتریوم و مدت زمان فعالیت او اشاره نشده است. استخراج ارزهای دیجیتال نیاز به مصرف برق زیادی دارد که هزینهٔ قبض‌های برق را به‌طرز چشمگیری بالا می‌برد و اگر کسی منابع درستی در اختیار داشته باشد، استخراج رمزارز می‌تواند سودآور باشد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41902
دکمه بازگشت به بالا