ایستگاه خبر

بلاک‌چین و صرفه‌جویی ۴۰۰ میلیون دلاری در صنعت باربری هوایی

سیتا (Sita)، یک شرکت ارتباطات و فناوری اطلاعات حمل‌و‌نقل هوایی، و ULD Care، یک انجمن تجاری، در حال بررسی امکان استفاده از فناوری بلاک‌چین برای صرفه‌جویی سالانه ۴۰۰ میلیون دلار در صنعت باربری هوایی هستند.

علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، بلاک‌چین بستر مناسبی برای کاهش ریسک مداخلات فراقانونی، جرایم سایبری، پولشویی مبتنی بر تجارت، کلاهبرداری و تجارت غیرقانونی مهیا خواهد کرد. باب راجرز، معاون رئیس جمهور و خزانه‌دار ULD Care، گفت: «سفر یک کانتینر برای جایجایی محموله‌یی از شانگهای به لانگبیچ می‌تواند ۳۰ روز به طول بیانجامد، درحالیکه زمان واقعی و محاسبه‌شده برای این سفر تنها ۱۵ روز است و مدت زمان باقی‌مانده به کارهای دفتری و اداری مربوط می‌شود. استفاده از بلاک‌چین می تواند این روند را متحول کند.»

بلاک‌چین راه حلی برای چالش‌های مشترک ارائه می‌دهد!

تاکنون ۱۲ شرکت متولی وجود دارند که بر محموله‌ها نظارت و آنها را پیگیری می‌کنند. بیشتر این شرکت‌ها با اسناد کاغذی سروکار دارند که این موضوع باعث پیچیده شدن فرآیند کار و به وجود آمدن مشکلات مکرری در زمینه اعتمادسازی شده و شفافیت را کاهش داده است.

در چنین شرایطی بسترهای مبتنی بر بلاک‌چین‌ باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه می‌شوند و می‌توانند بسیاری از مشکلات صنعت باربری هوایی را برطرف کنند. ماتیس سرفونتین، مدیر بخش راه‌حل‌های سفر هوایی شرکت سیتا، گفت: «ما بلاک‌چین را به دقت بررسی کرده‌ایم و از اینکه پتانسیل این فناوری را برای تحول در صنعت باربری هوایی آزمایش می‌کنیم، بسیار هیجان‌زده‌ هستیم.»
ماتیس همچنین خاطرنشان کرد که پتانسیل بلاک‌چین فراتر از جایجایی‌محموله‌هاست و می‌تواند چالش‌های مشترک هواپیمایی را به‌طورکلی حل کند.

صنایع دیگری هم به دنبال استفاده از بلاک‌چین هستند

پیش از این کوین‌تلگراف گزارش داده بود که آی‌بی‌ام اندونزی هم به بسترهای حمل‌ونقل مبتنی بر بلاک‌چین پیوسته است. گزارش جدیدتری نشان می‌دهد که ۲۵ شرکت پیشرو فعال در حوزه تأمین دارو، پس از اتمام یک برنامه آزمایشی با سازمان غذا و داروی ایالات متحده، خواهان به‌کارگیری فناوری بلاک‌چین برای پیگیری و نظارت بر داروهای تجویز شده هستند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=37601
دکمه بازگشت به بالا