پروژه Aion نسل سوم بلاک چین ، آیا این پروژه فضای رمز ارز ها را متحول خواهد کرد؟
ایوب کریمی | 2018.07.29

پروژه Aion نسل سوم بلاک چین و با هدف ایجاد تحول در فضای رمز ارز

مقاله حاضر به معرفی پروژه و رمز ارز Aion پرداخته و در ابتدا بیان می شود که امروزه صد ها بلاک چین وجود دارد و در آینده بعد از پذیرش بلاک چین توسط سازمان ها و حکومت ها به میلیون ها خواهد رسید. اما این بلاک چین ها در حال حاضر درست مانند کامپیوتر های دهه هشتاد به صورت مجزا و انفرادی عمل می کنند و ارتباطات بین زنجیره ای ندارند. این پلتفرم قصد دارد که ارتباط دهنده بین بلاک چین های مجزا و منفرد باشد.

پروژه Aion نسل سوم بلاک چین و با هدف ایجاد تحول در فضای رمز ارز

Aion Project

بیشتر بخوانید: بلاک چین چیست؟

تاریخچه و نحوه پیدایش پروژه

در ادامه توضیحاتی در مورد Matt Spoke خالق پروژه و همچنین تاریخچه ای در مورد پیدایش Aion مطرح می شود و از Aion به عنوان نسل سوم بلاک چین تعبیر میگردد. سپس از حل مشکلاتی مانند مقیاس پذیری و هماهنگی بین بلاک چین ها توسط Aion سخن به میان می آید.

سپس کیف پول دسکتاپی رمز ارز آن معرفی شده و به دنبال آن چگونگی مشارکت در بخشش ها و پاداش های پلتفرم Aion شرح داده می شود که این پاداش ها به پروژه ها و کار های خاصی مانند تحقیق، ترجمه و غیره تعلق می گیرد و افراد با هر تخصصی می توانند در این قبیل برنامه ها شرکت کنند.

مکانیسم استخراج رمز ارز Aion 

پس از آن مکانیسم استخراج و الگوریتم اختصاصی Equihash 2109 مورد بحث قرار می گیرد و به دنبال آن تعدادی از مشارکت کنندگان مهم در پروژه معرفی می شوند. در ادامه اعضای تیم این پروژه معرفی شده و صحبت از نسل اول و دوم بلاک چین می شود و Aion به عنوان نسل سوم که نوعی ارتباط بین بلاک چین ها را ایجاد می کند به مانند اینترنت از آن تعبیر می شود و ابراز می گردد که این پلتفرم هم از مدل چرخ و پره تبعیت می کند.

پروژه Aion نسل سوم بلاک چین و با هدف ایجاد تحول در فضای رمز ارز

Aion Project

در دنباله ی بحث وضعیت بازار آن در لحظه نوشتار و به نقل از سایت www.coinmarketcap.com بیان می شود و در پایان تعدادی از کاربرد های این پروژه در جهان واقع مورد بررسی قرار می گیرد.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه داده می شود مربوط به نویسنده می باشد و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شود.