ایستگاه خبر

آفریقا در آستانه‌ی وقوع یک رنسانس رمزارزی

با وضع قوانین نظارتی بیشتر، افزایش معاملات و شمار دارندگان رمزارزها در آفریقا، پذیرش این پدیده‌های نوظهور در قاره‌ی سیاه روندی رو به رشد را طی می‌کند.

بنابر نتایج گزارش‌های تحقیقاتی که به تازگی منتشر شده، اوگاندا، نیجریه، آفریقای جنوبی، غنا و کنیا از جمله کشورهایی هستند که ساکنان آن‌ها بیش از هر جای دیگری به جست‌وجوی کلمه‌ی «بیت کوین» در گوگل پرداخته‌اند.

در این گزارش، از آفریقا به عنوان یکی از امیدبخش‌ترین مناطق برای پذیرش ارزهای رمزپایه یاد شده است.

در گزارش یاد شده آمده است که آفریقا به دلیل برخورداری از جمعیت جوان، وقوع بحران‌های پیاپی مالی، وجود انبوهی از افراد محروم از خدمات بانکی و بهای گزاف دسترسی به ابزارهای پرداخت، قابلیت‌های نهفته‌ی بی‌بدیلی برای استقبال از رمزارزها در خود دارد.

در این گزارش خاطرنشان شده است که اگرچه نیجریه از نظر حجم مبادلات تجاری، طلایه‌دار قاره‌ی آفریقا است، اما در آفریقای جنوبی ۱۳ درصد از کاربران اینترنت، مالک یکی از رمزارزها هستند و نیجریه با ۱۱ درصد در جایگاه دوم قرار دارد.

در مقیاس جهانی نیز، آفریقای جنوبی، جایگاه پنجم را از نظر پذیرش رمزارزها در میان شهروندان متصل در اختیار دارد.

طی هفته گذشته، حجم مبادلات بیت کوین در لوکال‌بیت‌کوینز که بازار همتا به همتای رمزارزی محلی آفریقای جنوبی است، رکورد جدیدی بر جای گذاشت و نزدیک به ۱.۶۵ میلیون دلار بیت کوین میان کاربران این پلتفرم، دست به دست شد.

ماه گذشته هم، نهاد ناظر مالی آفریقای جنوبی دست به انتشار یک سند راهبردی زد و در آن تصریح کرد که دارایی‌های رمزینه و فعالیت‌های مرتبط با ارزهای مجازی دیگر نمی‌توانند بیرون از چارچوب‌های نظارتی باقی بمانند.

Source

https://coiniran.com/?p=39052
دکمه بازگشت به بالا