ایستگاه خبر

مسیر جدیدی برای سازندگان NFT در ادوبی فتوشاپ

ادوبی از نوآوری‌ای خبر داده است که به سازندگان توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) ابزارهایی را ارائه می‌دهد.

سیستم جدید ادوبی به نام Content Credentials به کاربران اجازه می‌دهد تا متادیتا را به کار خود ضمیمه کنند. اگرچه تمام تصاویر دارای ابرداده هستند، سیستم ادوبی با شناسایی خالق یک اثر به روشی قابل تأیید و ایمن از تقلب جلوگیری می‌کند.

ادوبی گفته است که سازندگان NFT می‌توانند از این ویژگی‌ها استفاده کنند. یک هنرمند دیجیتال می‌تواند آدرس ارز دیجیتال خود را در لینک تصویر خود قرار دهد. سپس، خریداران می‌توانند اطمینان حاصل کنند که آدرسی که NFT را ایجاد کرده با آدرسی که تصویر را ایجاد کرده است، یکسان است.

این تلاش بخشی از ابتکاری است که به مدت دو سال به نام Content Authenticity Initiative (CAI) در جریان بوده است. این برنامه که توسط Adobe هدایت می‌شود، چندین عضو قابل توجه از جمله بی بی سی، مایکروسافت و نیکون را جذب کرده است.این ویژگی در فتوشاپ و موارد دیگر در دسترس خواهد بود.

اعتبار محتوا تائید خواهد شد

تأیید اعتبار محتوا در بسیاری از برنامه‌های ادوبی، از جمله نرم‌افزار ویرایش تصویر پرچم‌دار Photoshop، پشتیبانی می‌شود. طبق گزارش‌ها، این ویژگی به عنوان گزینه‌ای به نام «آماده شدن به عنوان NFT» در دسته بعدی ویژگی های بتا برنامه در دسترس خواهد بود.

ویژگی‌های مرتبط همچنین در پلتفرم رسانه اجتماعی ادوبی Behance و بستر میزبانی عکس آن Stock در دسترس خواهند بود.

چهار سایت با Adobe برای پشتیبانی از این ویژگی شریک شده‌اند. Rarible ،KnownOrigin ،OpenSea و SuperRare همگی این کار را با نمایش ابرداده در یک برگه در لیست‌های NFT انجام می‌دهند.

ادوبی NFT های اختصاصی را ستایش می‌کند

اسکات بلسکی، مدیر اجرایی ادوبی نیز در این هفته پتانسیل گسترده‌تر NFT ها را مورد بحث قرار داد. بلسکی در مصاحبه‌ای با Verge اظهار داشت که «هیچ‌گاه سیستمی قدرتمندتر و هماهنگ‌تر از NFT برای ابراز خلاقیت ندیده است». با این حال بلسکی نسبت به احتمال کاهش در بازار NFT ابراز نگرانی کرد. او گفت:

در واقع، نظر من این است که قبل از رونق بیشتر، اتفاقات بیشتری رخ خواهد داد.

بلسکی در توییتر به مشکل سرقت NFT اشاره کرد و گفت «برخی به دلیل سهولت کپی و چسباندن آثار هنری موجود، آثار خود را بدون هیچ سود یا انتسابی به هنرمند اصلی کپی و ایجاد می‌کنند.» باید دید که آیا هنرمندان برای حل این مشکل به راه حل Adobe روی خواهند آورد یا خیر.

Adobe آخرین شرکتی است که NFT را پذیرفته است. سایر شرکت‌های بزرگ از جملهTIME Magazine ،TikTok ، Twitter ،Visa همگی ابتکارات خود را در زمینه NFT ها در ماه‌های اخیر اعلام کرده‌اند.

 

پیشنهاد مطالعه: توکن غیر قابل تعویض (NFT) چیست؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=48075
دکمه بازگشت به بالا